вівторок, 17 вересня, 2019, 22:52 Новини Deutsche Welle
Результати екзит-полів у Ізраїлі: чіткого переможця виборів немає
Результати екзит-полів у Ізраїлі: чіткого переможця виборів немає

Партія чинного прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху "Лікуд" може здобути від 31 до 33 місць у Кнесеті. Головний конкурент - "Кахоль-Лаван" на чолі з Бені Ганцом - здобуває від 32 до 34 мандатів.В Ізраїлі завершилося голосування на перших від часу проголошення держави повторних парламентських виборах. Результати екзит-полів вказують на те, що жодна з партій не матиме значної переваги, передають інформагенції dpa та Reuters із посиланням на місцеві ЗМІ ввечері в вівторок, 17 вересня.

Згідно з опитуваннями, партія чинного прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху "Лікуд" може здобути від 31 до 33 місць у Кнесеті. Головний конкурент - центристський блок партій "Кахоль-Лаван" ("Біло-блакитні") на чолі з колишнім керівником генштабу ізраїльської армії Бені Ганцом - здобувають від 32 до 34 мандатів.

Партія "Наш дім Ізраїль" Авігдора Лібермана (міністр оборони Ізраїлю у 2016-2018 роках) здобуває від 8 до 10 мандатів. Ліберман до перевиборів відмовився підтримати Нетаньяху й допомогти йому сформувати уряд. Для формування більшості партіям необхідно мати щонайменше 61 мандат. Усього в парламенті Ізраїлю 120 місць.

Після виборів президент Ізраїлю Реувен Рівлін має доручити формування урядової коаліції одному з депутатів Кнесету. Зазвичай таке доручення отримує голова найпотужнішої політичної сили. На формування урядової коаліції дається місяць. Цей термін можуть подовжити ще на два тижні.

Вирішальні вибори для Нетаньяху

Нинішнє голосування - вирішальне для 69-річного Біньяміна Нетаньяху. Він заплямував свою репутацію кількома скандалами, в тому числі корупційними. У прокуратурі Ізраїлю заявили про намір висунути проти нього звинувачення в корупції та інших правопорушеннях. Оглядачі припускають, що в разі своєї перемоги Нетаньяху намагатиметься за допомогою Кнесету гарантувати собі імунітет від кримінального переслідування.

Після попередніх парламентських виборів у квітні цього року Нетаньяху не зміг у відведений йому законом термін домовитися про створення коаліції з іншими партіями. Кнесет довелося розпустити і призначити повторне голосування на 17 вересня.

Суперечливі обіцянки

Нагадаємо, що Нетаньяху кілька разів обіцяв у разі своєї перемоги на виборах анексувати частину Палестинських територій, у тому числі Йорданську долину. Ці заяви різко розкритикували палестинці, арабські держави, Туреччина, Євросоюз та ООН.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-10-15 14:48 :54