понеділок, 16 вересня, 2019, 15:05 Новини Deutsche Welle
Зеленський очікує підтримки з боку ФРН та Франції на саміті "нормандської четвірки"
Зеленський очікує підтримки з боку ФРН та Франції на саміті

На майбутній зустрічі "нормандського формату" Київ має намір вирішити питання про звільнення всіх утримуваних осіб і визначити терміни розведення сил на Донбасі, заявив президент України Володимир Зеленський.Президент України Володимир Зеленський заявив, що сподівається побачити підтримку української позиції з боку Німеччини та Франції під час наступного саміту лідерів "нормандської четвірки". Про це Зеленський сказав у понеділок, 16 вересня, під час пресконференції у Києві після зустрічі з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою.

"Очікую, що європейські країни будуть підтримувати українську позицію. Дуже хочу в це вірити і впевнений, що за столом переговорів так і буде", - сказав Зеленський, цитує інформагенція "Українські новини".

Зеленський заявив, що очікує, що після цієї зустрічі буде "нормальний результат" після складних переговорів. А ще він розраховує, що надалі зустрічі в "нормандському форматі" (Україна, Росія, Німеччина та Франція) будуть "не через три роки, а дуже часто, доки ми не вирішимо всі питання, пов'язані з поверненням наших територій і припиненням війни", цитує "Інтерфакс-Україна".

Президент України також наголосив, що під час саміту лідерів "нормандської четвірки" Київ сподівається вирішити питання про остаточний обмін утримуваними особами з РФ та визначити терміни розведення сил і засобів у зоні конфлікту на Донбасі.

"Там (на зустрічі в "нормандському форматі". - Ред.) головні кроки - вирішення (...) питання остаточного обміну всіх наших полонених, усіх на всіх, (…). Друге питання - остаточне визначення чітких термінів розведення військ (…) чіткі терміни, коли ми розводимо війська вздовж усієї контактної лінії", - сказав Зеленський

Великі сподівання на Словаччину

Водночас Зеленський також висловив надію, що під час головування Словаччини в ЄС буде досягнуто прогресу в питаннях припинення вогню на Донбасі та виведення російських військ з непідконтрольних Києву територій.

"Великі надії ми покладаємо на словацьке головування в ОБСЄ, на його подальші кроки для істотного прогресу в цьому важливому для нашої країни питанні: повне й постійне припинення вогню, остаточне розведення сил у районі Станиці Луганської, яке має бути належним чином верифіковане ОБСЄ. Все це стане першими суттєвими кроками на шляху до миру", - впевнений Зеленський.

Крім того, глава української держави очікує, що Словаччина й надалі порушуватиме в ОБСЄ питання про "повне виведення окупаційних військ з України" та "повернення під контроль тимчасового окупованих територій".

Український президент також наголосив, що проведення місцевих виборів на непідконтрольних територіях Донбасу можливе тільки після виведення всіх військ із цих територій.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-10-17 15:34 :05