понеділок, 16 вересня, 2019, 13:50 Новини Deutsche Welle
Путін, Ердоган і Роухані в Анкарі обговорять ситуацію в Сирії
Путін, Ердоган і Роухані в Анкарі обговорять ситуацію в Сирії

В Анкарі відбувається саміт лідерів Росії, Туреччини та Ірану, де обговорять ситуацію в Сирії. У рамках заходу заплановані також двосторонні зустрічі трьох лідерів.В Анкарі розпочався саміт президентів Росії, Туреччини та Ірану щодо врегулювання ситуації в Сирії. У неділю, 16 вересня, в рамках заходу вже відбулася двостороння зустріч президентів Туреччини та Ірану Реджепа Таїпа Ердоган та Хасана Роухані. Програма заходу передбачає також зустріч Ердогана з російським лідером Володимиром Путіним, а також тристоронню зустріч лідерів цих країн, передає інформагенція dpa.

Очікується, що сторони обговорять насамперед ситуацію в сирійській провінції Ідліб, де саме триває наступ урядових військ на підконтрольні ворожим до уряду Башара Асада угруповань території. В той час як Росія та Іран виступають на боці сирійського уряду, Туреччина підтримує деякі з сирійських опозиційних сил.

У цьому сирійському регіоні проживає за різними оцінками близько трьох мільйонів осіб. Якщо наступ урядових сирійських військ та їхніх союзників і надалі триватиме, то це може призвести до значного зростання кількості сирійських біженців у Туреччині. Ця країна вже прийняла в себе близько 3,6 мільйона біженців з Сирії.

Ще 2017 року під час зустрічі в тодішній столиці Казахстану Астані Росія, Туреччина та Іран домовилися щодо вирішення ситуації в Сирії, однак досі ці домовленості не принесли миру.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-10-19 18:14 :41