субота, 13 липня, 2019, 5:30 Новини Deutsche Welle
Пекін погрожує Вашингтону санкціями через продаж зброї Тайваню
Пекін погрожує Вашингтону санкціями через продаж зброї Тайваню

Угода про продаж Тайбею американської зброї на понад два мільярди доларів порушує китайсько-американські домовленості та підриває нацбезпеку КНР, заявили в Пекіні.Китай планує запровадити санкції проти американських компаній, що беруть участь в угоді з Тайванем на постачання озброєнь. Про це у п'ятницю, 12 липня, заявив представник китайського МЗС Ген Шуан, передає агенція AFP. Він назвав оборонну операцію "серйозним порушенням" міжнародного права і китайсько-американських домовленостей, яке підриває суверенітет і національну безпеку КНР.

"Щоб забезпечити свої національні інтереси, Китай запровадить санкції проти американських компаній, які займаються продажем зброї Тайваню", - сказав представник міністерства.

Кілька днів тому Державний департамент США схвалив продаж Тайваню озброєнь на загальну суму 2,2 мільярда доларів. Зокрема, планується поставити 108 танків типу M1A2T Abrams і близько 250 зенітних ракет. Очікується, що ця угода стане найбільшою за всю історію відносин США і Тайваню.

Раніше Пекін вже заявляв, що угода про продаж зброї Тайваню є "серйозним порушенням принципу єдиного Китаю, грубим втручанням у внутрішні справи країни і підриває державний суверенітет та інтереси безпеки". Пекін закликав Вашингтон припинити свої військові відносини з Тайбеєм, щоб не поставити під загрозу відносини між США і Китаєм, а також мир і стабільність у регіоні. У відповідь американський уряд заявив, що поставки зброї служать "миру і стабільності" в Азії.

Тайвань заявив про відділення від Китаю під час громадянської війни в 1949 році, але не оголошував державної незалежності. Відтоді Пекін вважає Тайвань "бунтівною провінцією" і закликає до возз'єднання на своїх умовах, паралельно проводячи політику дипломатичної ізоляції Тайбея. Водночас США в 1979 році призупинили офіційні дипломатичні відносини з Тайванем, але постачають йому сучасну зброю і залишають за собою право захищати Тайбей без конкретних зобов'язань.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-07-21 06:05 :12