середа, 19 червня, 2019, 3:40 Новини Deutsche Welle
НБУ дозволив бізнесу не продавати валютні надходження
НБУ дозволив бізнесу не продавати валютні надходження

Національний банк України скасував вимогу для бізнесу щодо обов’язкового продажу 30 відсотків валютних надходжень. В НБУ запевнили, що валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності.З 20 червня поточного року в Україні припиняє діяти норма Національного банку України (НБУ), яка зобов’язує компанії продавати 30 відсотків валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку. Як наголошується у повідомленні на сайті НБУ, опублікованому у вівторок, 18 червня, вимогу щодо обов'язкового продажу валюти скасовано "з метою подальшого спрощення ведення бізнесу".

При цьому в НБУ запевнили, що чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності. "За статистикою останніх років, коли норматив обов’язкового продажу валютних надходжень становив 50 відсотків, так і з 1 березня 2019 року, коли він був зменшений до 30 відсотків, бізнес загалом продавав понад 90 відсотків валюти”, - йдеться у повідомленні прес-служби НБУ. У ньому також зазначається, що валютні надходження компаній, зараховані на їхні розподільчі рахунки упродовж 19 червня, вже не підлягатимуть обов’язковому продажу.

У такий спосіб Нацбанк продовжує валютну лібералізацію відповідно до дорожньої карти, яка передбачає поступове зняття усіх валютних обмежень відповідно до темпів покращення макроекономічних умов в Україні. Кінцевою метою цієї дорожньої карти є встановлення режиму вільного руху капіталу.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-07-24 08:37 :21