п'ятниця, 22 березня, 2019, 16:49 Новини Deutsche Welle
Саміт ЄС: Анексія Криму - прямий виклик міжнародній безпеці
Саміт ЄС: Анексія Криму - прямий виклик міжнародній безпеці

Лідери Євросоюзу на саміті в Брюсселі підтвердили свою відданість територіальній цілісності України та засудили анексію Криму Росією. Вони також хочуть посилити протидію дезінформації.Саміт Євросоюзу підтвердив свою політику невизнання анексії Криму Росією, яка відбулася п'ять років тому, а також відданість територіальній цілісності України. Про це йдеться у висновках саміту, погоджених главами держав і урядів країн ЄС у Брюсселі, 22 березня, повідомляє кореспондент DW.

Щодо незаконної анексії Криму Росією в документі зазначено: "ЄС підтверджує, що не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права, яке залишається прямим викликом міжнародній безпеці".

Посилити протидію дезінформації

Також саміт ЄС закликав "посилити скоординовані зусилля" для протидії "внутрішній та зовнішній" дезінформації, а також для захисту виборів на території об'єднання, зокрема травневих виборів до Європарламенту. При цьому лідери ЄС привітали те, що вже було зроблено в цій царині. Зокрема, 18 березня запустили систему швидкого сповіщення про фейки . Лідери ЄС назвали це "важливим кроком".

У документі також закликали продовжити зусилля для "захисту демократичних систем ЄС та боротьби з безпосередніми та довгостроковими загрозами, які несе дезінформація, що є невід'ємною частиною посилення стійкості ЄС до гібридних загроз". Водночас Росію у цьому контексті не згадують. Нагадаємо, минулого тижня Європарламент назвав РФ "головним джерелом дезінформації в Європі".

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-04-21 02:00 :31