середа, 17 жовтня, 2018, 19:19 Новини Deutsche Welle
Глава МЗС Греції подав у відставку через суперечку щодо Македонії
Глава МЗС Греції подав у відставку через суперечку щодо Македонії

Функції глави МЗС після відставки міністра Котзіаса на себе перебирає прем'єр-міністр Алексіс Ципрас, щоб сприяти успішному втіленню в життя угоди з Македонією.Міністр закордонних справ Греції Нікос Котзіас подав у відставку після суперечки з міністром оборони щодо угоди з Македонією про її перейменування. Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас прийняв відставку Котзіаса і планує перейняти його функції на себе, щоб "усіма своїми силами" сприяти успішному втіленню угоди про перейменування Македонії.

Котзіас, прихильник угоди з македонцями, на засіданні кабінету міністрів посварився з міністром оборони Паносом Камменосом, який представляє націоналістичну партію "Незалежні греки", що є молодшим партнером у правлячій коаліції. У цій суперечці, на думку Котзіаса, його не достатньо підтримав прем'єр-міністр та колеги по уряду. "Прем'єр-міністр та низка міністрів зробили свій вибір на вчорашній зустрічі, і після цього я зробив свій", - цитує Котзіаса інформагенція AP.

Камменос - противник підписаної у червні угоди з Македонією. Він навіть погрожував виходом його партії з урядової коаліції, якщо угода буде передана для ратифікації парламенту.

Нагадаємо, прем'єр-міністри Греції і Македонії Алексіс Ципрас та Зоран Заєв підписали угоду щодо перейменування Колишньої югославської республіки Македонія на Республіку Північна Македонія. Зі свого боку, Греція обіцяє розблокувати можливості вступу Македонії до ЄС і НАТО. Греція наполягає на перейменуванні Македонії, оскільки один з грецьких регіонів має таку ж назву.

У Македонії розпочалося парламентське обговорення змін до конституції, необхідних для перейменування країни. Заєв спробував посприяти цьому процесу натякаючи на можливу амністію опозиціонерів, щодо яких ведуться кримінальні провадження.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-01-20 05:29 :40