середа, 12 вересня, 2018, 15:16 Новини Deutsche Welle
Законність е-декларування для активістів перевірить Конституційний суд
Законність е-декларування для активістів перевірить Конституційний суд

Конституційний суд України відкрив провадження щодо електронного декларування для антикорупційних активістів.Конституційний суд України (КСУ) відкрив провадження щодо електронного декларування антикорупційних активістів. Провадження відкриті за поданнями уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, а також 65-ти народних депутатів щодо конституційності окремих положень закону "Про запобігання корупції". У середу, 12 вересня, Конституційний суд об'єднав вказані провадження у справу.

Людмила Денісова пояснила на своїй сторінці у соцмережі Facebook, що оскаржувала певні норми Закону України "Про запобігання корупції", за які Верховна Рада проголосувала у березні минулого року як такі, що не відповідають Конституції України.

"Вони встановлюють додаткові обмеження дискримінаційного характеру, порушують право людей на особисте і сімейне життя, принцип рівності громадян та багато інших основоположних засад", - заявила Денісова.

На думку української омбудсменки, додаткове навантаження на громадянське суспільство в Україні суперечить європейським цінностям. Денісова висловила сподівання, що всебічний розгляд даної справи Конституційним судом забезпечить ефективний захист конституційних прав і свобод громадян України.

Денісова спрямувала до Конституційного суду подання з вимогою скасувати е-декларування для громадських активістів у червні цього року.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-02-20 02:46 :08