вівторок, 11 вересня, 2018, 22:10 Новини Deutsche Welle
У Барселоні до мільйона людей вийшли на підтримку незалежності Каталонії
У Барселоні до мільйона людей вийшли на підтримку незалежності Каталонії

У Національний день Каталонії близько мільйона людей вийшли на вулиці Барселони на підтримку незалежності регіону. Каталонський лідер Жоакім Торра назвав масову демонстрацію початком нової "мобілізації".Близько одного мільйона осіб вийшли на вулиці Барселони у вівторок, 11 вересня, на підтримку незалежності Каталонії. У цей день відзначається Національний день Каталонії - Діада.

Вулицями міста проїхалися трактори із прапорами руху за незалежність Каталонії, а демонстранти співали, вигукували гасла "Свобода!", "Республіка!", "Незалежність!" та несли транспаранти із написами на зразок "Побудуймо республіку!". У демонстрації взяли участь як студенти, так і люди похилого віку, багато людей прийшли цілими сім'ями та з дітьми.

Голова уряду Каталонії Жоакім Торра назвав демонстрацію у вівторок початком нової "масової мобілізації" руху за незалежність Каталонії. А до річниці референдуму про незалежність 1 жовтня в регіоні мають відбутися нові акції.

Новий іспанський прем'єр-соціаліст Педро Санчес у питанні сепаратистського руху у Каталонії зайняв більш стриману позицію, ніж його попередник-консерватор Маріано Рахой, утім, він також виступає категорично проти ідеї набуття незалежності Каталонією.

Національний день Каталонії, що відзначається в регіоні щороку 11 вересня, є сумною історичною датою для каталонців. У цей день в 1714 році завершилася блокада Барселони іспанським військом. Після падіння Барселони Каталонія втратила права автономії у складі Іспанського королівства.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-03-23 05:09 :27