понеділок, 10 вересня, 2018, 17:57 Новини Deutsche Welle
Завод Фірташа сплатить Росії штраф за забруднення у Криму
Завод Фірташа сплатить Росії штраф за забруднення у Криму

"Кримський титан" сплатить до російського бюджету близько дев'яти мільйонів євро штрафу за негативний вплив на навколишнє середовище в анексованому Криму. Завод тим часом повністю зупинив роботу.Арбітражний суд незаконно анексованого Росією Криму постановив, що завод "Кримський титан" в Армянську повинен сплатити до бюджету Росії 736,9 мільйонів рублів (у перерахунку - близько дев'яти мільйонів євро) за негативний вплив на навколишнє середовище. Про це повідомили у понеділок, 10 вересня, у Федеральній службі РФ з нагляду у сфері природокористування.

Перевірка встановила, що на підприємстві відбувалося скидання рідких промислових відходів у кислотонакопичувач, зазначається в повідомленні. Керівництво "Кримського титану" намагалося оскаржити сплату штрафу, але суд відмовив у задоволенні відповідної заяви.

Завод зупинив роботу

Заступник гендиректора заводу Андрій Догадов 10 вересня підтвердив інформацію про повну зупинку роботи "Кримського титану", про що стало відомо напередодні. Коли підприємство відновить виробництво, невідомо. Раніше повідомлялося, що це станеться тільки після його модернізації.

З кінця серпня жителі півночі анексованого Криму і півдня сусідньої Херсонської області скаржилися на схожий на іржу маслянистий наліт, що покрив металеві предмети. Люди також повідомляли про подразнення та біль у горлі, висипи на шкірі та нудоту у дітей. До лікарень зверталися пацієнти з ознаками хімічного отруєння. Влада анексованого Криму прийшла до висновку, що причиною забруднення повітря стали випаровування з кислотонакопичувача заводу "Кримський титан", який після анексії півострова Росією був перереєстрований як філія російського ТОВ "Титановые инвестиции", яке, як і "Кримський титан", контролюється українським бізнесменом Дмитром Фірташем.

З Армянська було вивезено понад чотири тисячі осіб, а всі школи і дитячі садки міста - закриті на два тижні.

Тим час у понеділок в українському міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб повідомили, що пересувна лабораторія не виявила перевищень гранично допустимої концентрації забруднювальних речовин у селі Першокостянтинівка Чаплинського району Херсонської області. Перевірка була проведена у зв'язку з хімічними викидами на заводі "Кримський титан". Лабораторія продовжить роботу в селі Преображенка Каланчацького району Херсонської області.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-07-23 12:52 :17