четвер, 6 вересня, 2018, 13:14 Новини Deutsche Welle
Рада підтримала привітання "Слава Україні" у першому читанні
Рада підтримала привітання

Депутати Верховної Ради погодилися більшістю голосів прийняти за основу внесений президентом законопроект щодо змін до статутів Збройних сил України.Верховна Рада прийняла за основу президентський законопроект про внесення змін до статутів Збройних сил України, які передбачають зміну вітання військовослужбовцями. На пленарному засіданні українського парламенту в четвер, 6 вересня, за відповідний законопроект віддали свої голоси 283 депутати.

Відповідно до цих змін, під час вітання та прощання начальника або старшого за званням із військовослужбовцями має лунати "Слава Україні", а у відповідь - "Героям слава", зазначає агентство новин "Інтерфакс-Україна".

Згідно з чинним статутом ЗСУ, на привітання "Здрастуйте, товариші!" всі військовослужбовці відповідають: "Бажаємо здоров'я!", а на прощання "До побачення, товариші!" - "До побачення, товаришу!", а також додають наприкінці військове звання. Згідно зі змінами, в статуті мають закріпити можливість використовувати звернення не лише "товариш", але також і "пан".

Поза строєм, крім привітання "Доброго здоров'я, товаришу!", пропонується запровадити "Вітаю, воїни!", зазначає агентство "Українські новини".

Як повідомлялося, нещодавно у Києві на військовому параді з нагоди чергової річниці незалежності України вже пролунало вітання "Слава Україні!" - "Героям слава!".

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-03-21 01:13 :17