вівторок, 4 вересня, 2018, 22:45 Новини Deutsche Welle
ОЗХЗ підтверджує - в Еймсбері був використаний "Новачок"
ОЗХЗ підтверджує - в Еймсбері був використаний

Таємничі отруєння людей у британських містах Солсбері та Еймсбері спричинив нервово-паралітичний газ "Новачок", підтвердила Організація із заборони хімічної зброї.Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у вівторок, 4 вересня, підтвердила дані британської влади про те, що причиною смерті однієї людини та отруєння іншої в місті Еймсбері в червні цього року була нервово-паралітична речовина "Новачок".

ОЗХЗ повідомила, що за її даними ця речовина "є тою самою токсичною хімічною сполукою, яка була знайдена в біомедичних... зразках, що стосуються отруєння" колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в сусідньому місті Солсбері у березні.

Хоч ОЗХЗ не оприлюднила назву нервово-паралітичної речовини, Великобританія раніше ідентифікувала її як "Новачок" - отруйну сполуку, яку виготовляли в СРСР під час "холодної війни". ОЗХЗ не змогла визначити, чи речовина, якою отруїли Скрипалів, була з тої ж партії, що й знайдена в Еймсбері.

Нагадаємо, що наприкінці червня Чарлі Роулі та Дон Стерджес з Еймсбері отруїлися "Новачком", який містився у знайденому ними флаконі з-під парфумів. Від наслідків отруєння Стерджес померла 8 липня.

Великобританія звинувачує Росію в отруєнні Скрипалів, Москва це заперечує. Після оприлюднення звіту ОХХЗ британський міністр закордонних справ Джеремі Хант розкритикував нерозсудливість та тотальну неповагу до громадської безпеки російської держави, яка завезла нервово-паралітичну речовину до Великобританії.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-03-26 12:23 :04