неділя, 2 вересня, 2018, 18:50 Новини Deutsche Welle
Хаменеї закликав іранську армію підвищувати обороноздатність
Хаменеї закликав іранську армію підвищувати обороноздатність

Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї закликав до посилення обороноздатності країни, звернувши особливу увагу на протиповітряну оборону.Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї у неділю, 2 вересня, заявив, що війна є малоймовірною, проте закликав збройні сили країни підвищувати свою готовність до оборони.

"Аятола Хаменеї наголосив на тому, що виходячи з політичних розрахунків війна є малоймовірною, але додав, що збройні сили мають підвищити кількість персоналу та обладнання", - йдеться в повідомленні на сайті верховного лідера. Також Хаменеї відзначив важливість підрозділів протиповітряної оборони, які перебувають на передовій боротьби з ворогом, та закликав до підвищення їхньої боєготовності.

Напередодні, 1 січня, Іран оголосив про свої плани вдосконалення балістичних та крилатих ракет, а також придбання сучасних військових літаків та підводних човнів. Ці заходи мають на меті посилити обороноздатність країни після виходу США з ядерної угоди. Раніше Тегеран відхилив заклик Франції до переговорів щодо майбутніх ядерних планів Ірану, його балістичного ракетного арсеналу та ролі у війнах у Сирії та Ємені.

Нагадаємо, що міжнародна угода з атомної програми Тегерана була укладена в 2015 році, щоб не дозволити Ірану створити ядерну зброю. З початку інспекцій в січні 2016 року, жодних порушень цього договору з боку Тегерана виявлено не було. Однак США в травні 2018 року в односторонньому порядку вийшли з цієї угоди.

Інші партнери по угоді - Німеччина, Китай, Франція, Великобританія і Росія - мають намір врятувати цей договір. Тим часом Іран, що потерпає від економічних санкцій, подав на США позов у Міжнародний суд в Гаазі, намагаючись домогтися рішення про скасування запроваджених проти нього штрафних заходів

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-02-17 09:22 :32