субота, 1 вересня, 2018, 18:43 Новини Deutsche Welle
Тисячі людей вийшли в Хемніці на акцію проти ксенофобії
Тисячі людей вийшли в Хемніці на акцію проти ксенофобії

У Хемніці відбувається багатотисячна акція проти ксенофобії. Пізніше на свої акції в місті вийдуть правопопулісти.У місті Хемніц у федеральній землі Саксонія у суботу, 1 вересня, відбувається багатотисячна акція "Серце замість цькування", учасники якої виступають проти ксенофобії. Приблизно 70 громадських організацій та політичних партій закликали до участі в демонстрації. Серед демонстрантів можна було побачити провідних політиків-представників Соціал-демократичної партії Німеччини, Лівої партії та Зелених.

Поліція характеризує ситуацію в місті, як "спокійну та мирну". Для того, щоб запобігти можливим заворушенням, до Хемніца прибули додаткові підрозділи правоохоронців з усієї Німеччини. Пізніше того ж дня в місті заплановане проведення акцій правопопулістів з "Альтернативи для Німеччини" (АдН) та руху Pegida. Близько 1500 прихильників праворадикальної організації Pro Chemnitz невдовзі після початку своєї акції вирішили взяти участь у жалобному марші, організованому АдН.

Перед акціями міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас (Heiko Maas) закликав у Twitter стати на захист демократії "Коли сьогодні на вулиці знову виходять люди, які використовують гітлерівське привітання, наша історія закликає та вимагає рішуче стати на захист демократії", - написав він.

Нагадаємо, що в ніч на 26 серпня в Хемніці був убитий 35-річний німець. Як стало відомо, у вбивстві підозрюються іракець та сирієць. Після цього у місті відбулися масові демонстрації за участю праворадикалів та їхніх противників. Під час акцій були сутички правих радикалів з мігрантами та поліцейськими, що викликали резонанс в усій Німеччині.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-02-18 12:48 :44