неділя, 25 лютого, 2018, 5:10 Новини Deutsche Welle
В Італії відбулись масові акції праворадикалів та антифашистів
В Італії відбулись масові акції праворадикалів та антифашистів

За тиждень до парламентських виборів у Римі, Палермо та Мілані пройшли багатотисячні акції антифашистів та праворадикалів.За тиждень до парламентських виборів в Італії у низці міст відбулись багатотисячні демонстрації. У Римі тисячі людей у суботу, 24 лютого, взяли участь у ході "Ні фашизму", до проведення якої закликало Національне італійське об'єднання Anpi. Масову акцію в італійській столиці підтримали лідер Демократичної партії та колишній прем'єр країни Маттео Ренці, а також глава чинного уряду Паоло Джентілоні.

Водночас на іншу демонстрацію у Римі закликав вийти своїх прихильників і Союз профспілок CGIL. Акція також була антифашистською та пройшла під антирасистськими гаслами. Крім того, вона була спрямована проти закону про працю, ухваленого у 2015 році під час урядування Ренці. Деякі учасники маніфестації кидали в поліцію піротехнічні засоби.

У Палермо ж своїх прихильників зібрало на мітинг неофашистське угруповання Forza Nuova.

Праворадикальна партія "Ліга Півночі" (Lega Nord) зібрала близько 15 тисяч людей на демонстрацію в центрі Мілана. Організатори очікували близько 50 тисяч учасників. Антидемонстрацію у цьому місті влаштували й антифашисти.

У Римі, Палермо та Мілані демонстрації супроводжували тисячі поліцейських.

Lega Nord іде на парламентські вибори разом з партією Forza Italia колишнього прем'єра Сильвіо Берлусконі та націоналістами з "Братів Італії" (Fratelli d'Italia). За результатами опитувань, цей блок може набрати до 36 відсотків голосів виборців.

Друге місце соціологи прогнозують правопопулістській партії "Рух 5 зірок", яка може набрати 28 відсотків голосів. Демократична партія може розраховувати на 23 відсотки голосів.

Позачергові парламентські вибори в Італії відбудуться у неділю, 4 березня.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2018-12-15 22:12 :47