субота, 13 січня, 2018, 8:38 Новини Deutsche Welle
Брюссель і Берлін "взяли до уваги" заяву Трампа щодо Ірану
Брюссель і Берлін

Вимоги адміністрації США щодо посилення умов ядерної угоди з Іраном наразилися на досить стриману реакцію в Європейському Союзі та Німеччині.Позиція Вашингтона щодо необхідності істотного перегляду умов ядерної угоди з Іраном отримала лише стриманий відгук з боку Європейського Союзу та Німеччини. У ніч на суботу, 13 січня, в Брюсселі заявили, що "взяли до уваги" заяву президента США Дональда Трампа щодо цього, передає інформагенція AFP.

За словами речника Європейської Комісії, в першу чергу планується узгодити спільну оцінку заяви та її наслідків із трьома європейськими учасниками іранської "шістки" - Великобританією, Німеччиною, Францією, - а також іншими країнами-членами Євросоюзу. У заяві Єврокомісії також наголошується, що ЄС як і раніше виступає за повне виконання вимог угоди.

Берлін теж подумає

Практично аналогічно відреагували на висловлювання Трампа і в міністерстві закордонних справ Німеччини. За словами речниці німецького зовнішньополітичного відомства, в уряді ФРН "взяли до уваги" заяву Трампа та мають намір обговорити її з європейськими партнерами задля узгодження спільного підходу. Так само у МЗС ФРН наголосили, що уряд Німеччини, і надалі виступатиме за повне дотримання умов договору з Тегераном щодо ядерної програми.

Нагадаємо, що напередодні адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа "попри своє велике бажання" погодилася не поновлювати чинність санкцій проти Ірану. Втім, Трамп наголосив, що це відбувається "востаннє", якщо партнери за ядерною угодою з Тегераном не внесуть до неї суттєві зміни. Якщо умови угоди не змінять, то США погрожують виходом із неї.

Водночас глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф зазначив, що угода щодо ядерної програми Ірану "не підлягає перегляду". Політику адміністрації Трампа та його нещодавні заяви Заріф назвав спробами "підірвати надійну багатосторонню угоду" та "зловмисним порушенням" низки положень цієї угоди.

Раніше Лондон, Париж та Берлін закликали Трампа дотримуватися угоди. Договір щодо ядерної програми Ірану було укладено за президентства попереднього президента США Барака Обами у липні 2015 року. Іран з одного та представники США, Німеччини, Франції, Великобританії, Росії та Китаю з іншого боку, домовилися, що Тегеран істотно урізає свою ядерну програму в обмін на скасування економічних санкцій. Утім, президент США Дональд Трамп після приходу до влади взяв курс на перегляд ядерної угоди з Іраном, яку він неодноразово називав "найгіршою в історії".

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2018-10-22 01:47 :46