п'ятниця, 12 січня, 2018, 13:20 Новини Deutsche Welle
Україна за початок року вичерпала квоти на експорт меду до ЄС
Україна за початок року вичерпала квоти на експорт меду до ЄС

За перші 11 днів року Україна вже встигла вичерпати квоту на постачання меду до ЄС, заявили в міністерстві агрополітики країни. Експорт триватиме й далі, але на інших умовах.Станом на четвер, 11 січня, Україна вже вичерпала квоту на 2018 рік на постачання меду до Євросоюзу. Про це написав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці в Facebook. "На календарі - 11 січня, а 100 відсотків експортної квоти на постачання меду до ЄС уже вибрано, навіть з урахуванням того, що в минулому році її обсяг був збільшений", - зазначив чиновник.

Мартинюк додав, що експорт не припиниться, але триватиме на загальних умовах. За його словами, таке швидке вичерпання квоти свідчить про "надвисокий потенціал цієї галузі". "В Україні налічується близько 400 тисяч пасічників, які сумарно виробляють в середньому 70 тисяч тонн меду на рік, що є найвищим показником в Європі", - наголосив заступник міністра і додав, що 80 відсотків цього меду йде на експорт.

Також, за словами представника мінагрополітики, за першу декаду року повністю використано квоту на експорт виноградного та яблучного соку - 14 тисяч тонн та на 25 відсотків - квоти в категоріях продукції птахівництва.

Нагадаємо, що 1 червня 2017 року Європарламентпідтримав збільшення квот на імпорт з України меду, кукурудзи, ячменю, вівса, круп, обробленого зерна та виноградного соку. Зокрема квоти на мед збільшили на три тисячі тонн. У жовтні минулого року мінагрополітики повідомило, що імпортні тарифні квоти Європейського Союзу будуть планово збільшуватися для 18 українських товарних груп протягом п'яти років, в середньому на 10 відсотків на рік, у тому числі й на мед.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
Top
2018-10-22 04:07 :10