п'ятниця, 12 січня, 2018, 15:35
СММ ОБСЄ констатує згортання "новорічного перемир'я" на Донбасі
СММ ОБСЄ констатує згортання

Після свят обстріли на Донбасі почастішали, заявляють спостерігачі СММ ОБСЄ. "Новорічне перемир'я" завершується так само, як і попередні періоди "тиші" - ескалацією насильства.Ситуація на Донбасі загострюється, кількість обстрілів збільшується, Спеціальна моніторингова місія Організації безпеки та співробітництва у Європі (СММ ОБСЄ) фіксує початок нової фази ескалації конфлікту. Про це заявив перший заступник голови місії Александер Гуґ у п'ятницю, 12 січня.

"Про це свідчать дві тисячі порушень, які наші спостерігачі зафіксували з 17:00 вівторка до 17:00 середи (9 та 10 січня, час київський, - Ред.)", - цитує Гуґа агентство "Інтерфакс-Україна". Він зазначив, що після домовленостей про "новорічне перемир'я" попри щоденні порушення встановився "відносний мир", який виявився нетривалим. Гуґ нагадав, що за такою ж схемою втрачалися здобутки попередніх режимів припинення вогню - "великоднього", "шкільного", "хлібного" тощо - нова хвиля ескалації щоразу спостерігалась після нетривалого періоду затишшя.

Гуґ також оприлюднив статистику СММ ОБСЄ за минулий рік. За даними спостерігачів, у 2017 році зафіксовано більше 401 тисячі порушень режиму припинення вогню на Донбасі. У 2016 році таких було близько 320 тисяч. "Лише сторони конфлікту можуть припинити бойові дії і забезпечити стійкий мир шляхом відведення зброєння та проведення розмінування", - наголосив представник моніторингової місії.

"Новорічне перемир'я" почалося на Донбасі в ніч на 23 грудня. Про нього Тристороння контактна група домовилася у Мінську 20 грудня - режим припинення вогню мав забезпечити спокій під час новорічних та різдвяних свят.

Офіційний Київ, а також представники озброєних сепаратистів підтверджували свою готовність дотримуватися його умов.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
2018-04-26 04:46 :25