п'ятниця, 12 січня, 2018, 18:37
Новий голова Єврогрупи планує посилити стійкість євро
Новий голова Єврогрупи планує посилити стійкість євро

Маріу Сентену прагнутиме поглибити зв'язки між державами Єврозони. Він обіцяє зважати на очікування громадян.Єрун Дейсселблум, керівник об'єднання міністрів фінансів Єврозони, так званої Єврогрупи, у п'ятницю, 12 січня, формально передав свої повноваження наступникові, португальському економісту Маріу Сентену. Останній, чий мандат починається у суботу, 13 січня, на церемонії в Парижі виступив з програмною промовою.

На думку Сентену, після пройденої в минулі роки кризи у Єврозони відкривається "вікно можливостей" для поглиблення валютного союзу.

"Надважливо реалізувати очікування наших громадян та будувати більш стійку та гнучку зону євро", - цитує фінансиста агенція новин AP. Фахівець наголосив, що ще належить провести чимало роботи. Напередодні ж Сентену зустрівся із французьким президентом Еммануелем Макроном, з яким обговорив поглиблення зв'язків між країнами, які перейшли на євро.

Раніше Сентену вдалося успішно вивести португальську економіку із прірви кризи на посаді міністра фінансів, зокрема завдяки контролю над держвитратами.

До Єврогрупи входять міністри фінансів 19 країни Євросоюзу. Попередникові Сентену, нідерландцю Дейссельблуму, який очолював об'єднання від 2013 року, довелося зіткнутися з низкою серйозних проблем. Серед них - крах банків на Кіпрі, переговори щодо кредитування Греції та наслідки європейської боргової кризи у південноєвропейських країнах.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
2018-01-19 19:37:28