середа, 13 грудня, 2017, 14:42
Ердоган закликав світ визнати Східний Єрусалим столицею палестинської держави
Ердоган закликав світ визнати Східний Єрусалим столицею палестинської держави

Президент Туреччини Реджеп Ердоган закликав усі держави визнати Східний Єрусалим столицею Палестини. У Стамбулі почався присвячений цій темі саміт ісламських держав.У Стамбулі в середу, 13 грудня, відкрився саміт представників понад 50 мусульманських країн, присвячений темі Єрусалима. У відповідь на визнання Сполученими Штатами Америки цього міста столицею Ізраїлю Туреччина пропонує спільно боротися за визнання держави Палестина у кордонах 1967 року зі столицею у Східному Єрусалимі.

Як заявив турецький президент Реджеп Таїп Ердоган під час саміту, США мають відмовитися від "незаконного та провокативного рішення" визнати Східний Єрусалим столицею Ізраїлю. Він також закликав усі країни світу визнати Єрусалим столицею палестинської держави. Ізраїль Ердоган назвав "терористичною державою".

Туреччина також вважає, що світ має визнати й саму палестинську державу. "Перш за все палестинську державу мають визнати інші країни (…) Мусимо спонукати інші держави до визнання Палестини", - цитує агенція Reuters міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу. Раніше Анкара вже заявляла, що рішення Трампа щодо Єрусалима почало "пожежу без кінця", через що було скликано екстрений саміт Організації ісламського співробітництва, де зараз головує Туреччина. Утім, Чавушоглу обіцяв, що Туреччина на закликатиме до санкцій проти США, натомість готуватиме потужний дипломатичний опір.

На саміті, серед інших, будуть присутні палестинський лідер Махмуд Аббас, президент Ірану Хассан Роухані, а також суданський лідер Омар Аль-Башир. Турецький міністр також припустив, що саміт визнає Східний Єрусалим столицею Палестини та закликає Ізраїль залишити зайняті після Шестиденної війни 1967 року території. Цей крок, нагадаємо, не був міжнародно визнаний, як і подальша розбудова на спірних землях ізраїльських поселень.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
2018-01-21 20:31:30