середа, 6 грудня, 2017, 20:31
Трамп: США визнають Єрусалим столицею Ізраїлю
Трамп: США визнають Єрусалим столицею Ізраїлю

Дональд Трамп ухвалив рішення, від якого застерігали чимало міжнародних гравців. Сам президент США переконаний, що відкрив нову сторінку у врегулюванні ізраїльсько-палестинського конфлікту.Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп у виступі в середу, 6 грудня, заявив, що Вашингтон визнає Єрусалим столицею Ізраїлю. За його словами, це рішення стане початком нового підходу США до ізраїльсько-палестинського конфлікту. США ж засвідчують свою глибоку відданість щодо досягнення прийнятної для обох сторін угоди та готовність до рішення "дві держави для двох народів".

Єрусалим - місцеперебування нинішнього уряду Ізраїлю, його парламенту та верховного суду, підкреслив президент-республіканець, а держава має право самостійно визначити, де буде її столиця. "Звісно, від цього рішення буде й незгода, й заперечення. Та ми переконані, що зрештою, коли ми пропрацюємо усі ці розбіжності, ми досягнемо більшого порозуміння та співпраці", - зазначається в оприлюднених Білим домом уривках з тексту промови.

Трамп не оминув і питання віри та наголосив, що Єрусалим повинен зберегти свій статус святого місця для трьох релігій. Держдепартамент, за словами президента, уже отримав розпорядження щодо переведення посольства США в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима.

Раніше проти перенесення вже гостро висловилися у Палестинській національній адміністрації та Туреччині, щодо цього пролунали застереження і з Німеччини. Організація ісламського співробітництва та Ліга арабських держав скликають екстренні наради через рішення Трампа.

Зокрема, лунали попередження про те, що такий крок Білого дому загострить конфлікти на Близькому сході, а також стане на заваді рішенню "дві держави для двох народів". Анкара також припускала, що може розірвати дипломатичні відносини з Ізраїлем.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
2018-03-22 04:27 :06