середа, 2 листопада, 2016, 18:58
Китай гостро відповів єврокомісару Еттінґеру на "вузькооких"
Китай гостро відповів єврокомісару Еттінґеру на

Деякі західні політики демонструють "приголомшливе почуття власної зверхності", заявили у МЗС Китаю.Китай гостро відреагував на висловлювання єврокомісара з цифрової економіки і суспільства, екс-прем'єр-міністра федеральної землі Баден-Вюртемберг Ґюнтера Еттінґера, який під час виступу перед представниками бізнесу 26 жовтня у Гамбурзі дозволив собі епітет "вузькоокі" (німецькою - Schlitzaugen) стосовно китайців. Як заявила у середу, 2 листопада, речниця міністерства закордонних справ Китаю, висловлювання Еттінґера свідчать про те, що деякі західні політики демонструють "приголомшливе почуття власної зверхності".

"Ми сподіваємось, що вони навчаться бачити в інших людях рівних собі та поводитися щодо них з повагою", - додала представниця МЗС Китаю, повідомляє агентство AFP.

Під час того ж виступу Еттінґер, який на даний момент є єврокомісаром з питань енергетики, а невдовзі перейде на посаду єврокомісара з питань бюджету, також іронічно відгукнувся про "обов'язкові одностатеві шлюби", які начебто "можуть запровадити в Німеччині". Окрім того, Еттінґер пожартував над відсутністю демократії та "жіночої квоти" в Китаї.

У Німеччині його висловлювання багатьма політиками були розцінені як расистські, гомофобські та ворожі до жінок та викликали критику з боку низки політиків, зокрема і представників уряду ФРН. Пізніше в інтерв'ю виданню Die Welt Еттінґер пояснив, що характеристика китайців як "вузькооких" була "випадковою ремаркою", яка не мала на меті когось образити.

Deutsche Welle


реклама
більше новин
реклама
2018-02-21 01:49:01