середа, 12 вересня, 2018, 23:51 Новини ВВС Україна
Трамп видав указ про санкції за втручання у вибори

Санкції можуть вести проти країн чи осіб, які намагатимуться втручатися у вибори в США.

Трамп
AFP

Президент США Дональд Трамп підписав указ про санкції проти будь-яких країн або окремих осіб, які втручатимуться у вибори в США.

Цей указ доручає розвідувальним органам моніторити та звітувати про спроби порушення виборчої системи, а також випадки пропаганди.

Сама директива не є санкцією, але передбачає накладення обмежень на тих, кого запідозрять у подібних діях.

До санкцій будуть входити заморожування активів, обмеження доступу до американських фінансових установ і заборону на інвестиції в компанії, причетні до втручання у вибори, повідомив радник Трампа з нацбезпеки Джон Болтон.

Пан Болтон сказав, що цей крок має на меті запобігти "іноземним маніпуляціям" у політиці США, повідомляють американські ЗМІ.

Директор національної розвідки США Ден Коатс заявив, що директива стала відповіддю на можливе втручання Кремля в президентські вибори 2016 року.

Утексті указу Росія не згадується, але офіційні представники США назвали цю країну разом з Китаєм, Північною Кореєю та Іраном, як такі, що найбільш імовірно, намагатимуться впливати на вибори в США.

Санкції проти росіян

Раніше США вже вводили санкції через спроби російських фізичних і юридичних осіб вплинути на президентські вибори 2016 року.

Тоді під обмеження потрапили 13 осіб і три компанії, пов'язані, на думку влади США, з бізнесменом і "кухарем Путіна" Євгеном Пригожиним.

Влада США вважає, що Пригожин фінансував кампанію з дезінформації в соцмережах. Так, тільки в Twitter фальшиві акаунти з Росії під виглядом американців і жителів інших країн опублікували близько 3 млн постів.

Політичні пости в основному були спрямовані проти кандидата від Демократичної партії США Гілларі Клінтон, але в меншій мірі критикували й інших кандидатів.

Також під санкції потрапили шість співробітників ФСБ і ГРУ. Вашингтон вважає їх відповідальними за атаку вірусу NotPetya. Від якого також постраждала Україна.

Активи фігурантів списку заморожені на території США, а громадянам і постійним мешканцям країни заборонили вести з ними будь-які справи.

Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

ВВС Україна


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-02-23 04:24 :36