середа, 12 вересня, 2018, 21:51 Новини ВВС Україна
Київський суд арештував активи трьох "дочок" російських банків

Під арештом опинились акції Промінвестбанку, та українських "дочок" ВТБ і Сбербанку

У середу Апеляційний суд Києва виніс рішення про арешт акцій Промінвестбанку (ПІБ, російська група ВЭБ), а також українських "дочок" ВТБ і Сбербанку.

Арешт накладено за позовом екс-голови Приватбанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, які прагнуть отримати компенсацію за майно, яке вони втратили у Криму.

Тепер російські банки не можуть нічого зробити з активами, які раніше намагалися продати.

Позивачі у липні звернулись до суду з проханням визнати й виконати рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі на території України. У серпні позивачі ініціювали арешт акцій українських "дочок" російських банків і прийняття інших забезпечувальних заходів.

Зокрема, українським "дочкам" ВТБ і Ощадбанку заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи та здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження майна.

Гаазький арбітраж присудив позивачам сумарно близько 130,5 млн доларів компенсації за нерухомість, 9,2 млн доларів компенсації витрат на судовий процес, а також відсотки на зазначені суми, відзначається в рішенні київського суду.

У прес-службі Сбербанку заявили BBC, що банк має намір оскаржити рішення про арешт акцій найближчим часом.

"Банк працює на території України в повній відповідності з чинним в країні законодавством та регуляторними нормами. Арешт акцій не впливає на роботу банку з обслуговування клієнтів. Фінансовий стан банку залишається стабільним. Достатність капіталу банку у 2 рази перевищує норматив НБУ. Банк в змозі виконати всі свої зобов'язання перед клієнтами ", - йдеться в коментарі.

Санкції проти банків

Сбєрбанк, ВТБ і ВЭБ робили декілька спроб продати свої активи в Україні після того, як у березні 2017 року Україна ввела санкції проти банків з російським капіталом.

Під обмеження потрапили Сбербанк, ВиЭС Банк (дочка Сбербанку), Промінвестбанк (дочка ВЭБ), ВТБ і "БМ Банк" (дочка ВТБ). Санкції ввели терміном на один рік, а в березні 2018 року продовжили.

Санкції фактично привели до того, що українські "дочки" російських банків не могли перераховувати кошти або виводити капітал за межі України.

Сбербанку вдалося продати тільки ВиЭС Банк Сергію Тігіпку. Але спроби продати другу "дочку" поки не увінчалися успіхом. НБУ не погодив угоду з купівлі української дочки Ощадбанку білоруському Паритетбанку.

ВТБ раніше заявляв, що планує згорнути свій бізнес на Україні до мінімуму. "БМ Банк" вже припинив свою діяльність.

Хочете отримувати головні новини у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

ВВС Україна


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-07-19 20:13 :45