середа, 12 вересня, 2018, 16:01 Новини ВВС Україна
В Марокко криміналізували жорстоке поводження з жінками

Новим законом передбачані штрафи і позбавлення волі на сток до п'яти років.

Марокканська жінка
Getty Images

В Марокко набув чинності закон, за яким жорстоке поводження з жінками і домагання потягнуть за собою кримінальне покарання.

Законом передбачені штрафи від 200 до 1 000 доларів і позбавлення волі на строк від одного місяця до п'яти років.

За даними одного з соціологічних досліджень, шість з десяти марокканських жінок хоча б раз у житті стикалися з жорстокою поведінкою з боку чоловіків.

Окрім домагань, домашнього насильства та інших видів жорстокого поводження з жінками, під заборону також потрапила практика насильницьких шлюбів, коли обох або одного з партнерів змушують одружитися проти їх волі.

За словами кореспондента BBC Муни Ба, в Марокко закон оцінюють позитивно, хоча критики вказують на його недосконалість.

У законі погано прописані або не прописані взагалі визначення окремих злочинів - таких як домашнє насильство. Також, зауважують критики, в законі не згадується пряма заборона на подружнє зґвалутвання.

Організація Human Rights Watch у своїй заяві звернула увагу, що закон не передбачає фінансової допомоги жертвам насильства і не уточнює роль влади в тому, як їм планують допомагати.

Насильство проти жінок в Марокко

Як зазначає видання Al Jazeera, тема насильства проти жінок в Марокко замовчується.

У 2009 році дослідження показали, що 62,8% марокканок стикалися з фізичним, сексуальним, психологічним або економічним насиллям.

55% зізналися, що ставали жертвами подружнього насильства, 13,5% - сімейного.

Тема набула особливої гостроти цього літа, коли вірусну популярність в мережі отримало відео, записане в Касабланці. Група підлітків "сексуально знущалася" над молодою дівчиною, яка їхала в автобусі - при цьому інші пасажири ніяк не реагували на її прохання допомогти.

За даними агентства AFP, лише протягом останнього року марокканські суди розглянули близько 1 600 справ про зґвалутвання. Це вдвічі більше, ніж у попередні роки.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

ВВС Україна


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-10-18 21:21 :33