четвер, 6 вересня, 2018, 12:54 Новини ВВС Україна
На сайті Білого дому заблокували петицію про Сенцова для українців

До кінця збору підписів під петицією із закликом до адміністрації президента США допомогти звільнити Сенцова залишається два дні.

Олег Сенцов
GETTY IMAGES
Режисер Олег Сенцов голодує у російські в'язниці вже 116 днів

Користувачі з України не можуть зайти на сайт петицій Білого дому, де розміщена петиція про Олега Сенцова.

6-го вересня користувачі з України помітили, що не можуть зайти на сторінку петиції із закликом звільнити Олега Сенцова. При спробі зайти на сторінку система видавала повідомлення "У доступі відмовлено".

Скріншот з сайту петицій Білого дому при заході з України
petitions.whitehouse.gov

З інших країн доступ на сторінку не обмежено.

На ранок четверга петиція набрала вже понад 95 тисяч голосів. Щоб петицію розглянув Білий дім, вона мала зібрати 100 тисяч підписів до 8 вересня.

Попри обмеження, вже станом на 10.45 за київським часом петицію підписало більше сотні тисяч людей.

Скріншот з сайту петицій Білого дому
Petitions.whitehouse.gove
Петиція зібрала необхідну кількість підписів за два дні до кінця терміну підписання

Одна з ініціаторок акції #SaveOlegSentsov Олександра Матвійчук розповіла BBC News Україна чому могло статися блокування.

Одна з версій - це те, що через одночасне підписання великої кількості людей з України цієї петиції ліг якийсь з серверів або обмежили доступ користувачів в Україні, бо вирішили, що йде DDoS-атака, пояснює активістка.

"Або другий варіант, про який нам кажуть спеціалісти, це те, що дійсно могла бути атака саме на цю петицію десь із нашого регіону, тому ввели такі обмеження", - каже пані Матвійчук.

Активісти написали в службу техпідтримки Білого дому, але відповіді поки що не отримали.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155726088302304&set=a.10150913768247304&type=3&theater

Про що йдеться в петиції?

Петиція з'явилася на сайті Білого дому 9 серпня. Її створив один з учасників акції Save Oleg Sentsov, але хто саме невідомо, розповіла Олександра Матвійчук.

"Збір підписів і розголос, який йде довкола петиції - важливий інструмент для друзів України в Америці в різних установах США, який доводить чому Америка має активніше включитися у звільнення Олега Сенцова та інших політичних в'язнів", - каже активістка.

За її словами, на практиці петиції на сайті Білого дому часто підписують громадяни різних країн.

У петиції зазначено, що якщо не буде дій, смерть Олега Сенцова невідворотна, оскільки він перебуває в критичному стані.

"Настав час сказати слово Америці. Ми закликаємо владу зайняти міцну позицію з цього питання і використати всі важелі для вимоги негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політичних в'язнів у Росії", - йдеться в петиції.

Кримський режисер Олег Сенцов був засуджений до 20 років ув'язнення і відбуває строк у російській в'язниці. 14 травня він оголосив безстрокове голодування. Таким чином він хоче привернути увагу до утримуваних за політичними мотивами у тюрмах Росії та Криму громадян України.

На сайті петицій Білого дому будь-хто може створити петицію з питань, які їх турбують. Після того, як петиція набере потрібну кількість підписів, її ставлять у чергу на розгляд Білим домом, зазначено на сайті.

Як розглядають?

Сайт з петиціями "Ми, народ" було створено у 2011 році за президентства Барака Обами як один з розділів офіційного сайту Білого дому. Він здобув велику популярність серед американців.

Наприкінці 2017 року адміністрація Трампа закрила сайт з метою вдосконалення. Оновлений сайт з'явився в кінці січня цього року.

Білий дім відреагував на кілька петицій, які набрали необхідну кількість голосів, зокрема щодо вимоги дозволити американським фермерам вирощувати марихуану та вимогу до Трампа оприлюднити свої податкові декларації.

Втім, у таких відповідях, розміщених на сторінці петицій, часто зазначається, що це питання не в компетенції Білого дому.

Серед петицій, які набрали велику кількість голосів, є вимога і про відставку президента Трампа.

Хочете отримувати найважливіші статті в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

ВВС Україна


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-05-20 16:41 :35