понеділок, 27 серпня, 2018, 16:00 Новини ВВС Україна
В Австралії - скандал через введення орендної плати за могили

В австралійському штаті Новий Південний Уельс виник скандал через бажання влади здавати місця на цвинтарі в довгострокову оренду.

Кладовище
Getty Images

В австралійському штаті Новий Південний Уельс - скандал через бажання влади здавати місця на цвинтарі в довгострокову оренду.

Функціонування кладовищ і крематоріїв у штаті регулюються актом, в який нещодавно внесли правки.

Зміни дозволяють здавати могили у довгострокову оренду - на період від 25 до 99 років.

Після того, як цей термін сплине, близькі померлого мають подовжити договір про оренду. Якщо цього не відбудеться, керівництво цвинтаря отримає право знести могильну плиту, а рештки померлого перемістити на зберігання у спеціально створену "кімнату кісток".

Звільнена ділянка може здаватися в оренду під нове місце поховання.

Неоднозначні нововведення спричинили скандал. Під тиском критиків уряд вже пообіцяв переглянути зміст акту і найближчим часом представити його на громадське обговорення.

Ініціативу влада пояснює тим, що місця на кладовищі коштують занадто дорого - придбати їх можуть не всі.

Натомість можливість оренди зробила б могили доступнішими.

За словами Пола Тулі, міністра земельних і лісових господарств Нового Південного Уельсу, уряд чудово розумів, що тема поховання є "дуже чутливою", але "оновлювані" могили допомогли б фінансуванню цвинтарів, а також вирішили б проблему нестачі місця.

"Подібна регуляція призведе до появи двох класів поховань: постійних могил для тих, чиї родини можуть дозволити собі придбати ділянку, і усіх інших - тих, чиї близькі будуть змушені бачити, як їх рідних викопують з-під землі", - каже опозиційний політик Мік Вейч.

Наразі зміст правок аналізує комісія, створена верхньою палатою парламенту. Очікується, що висновок вона опублікує вже наступного місяця.

Хочете отримувати найцікавіші матеріали в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

ВВС Україна


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-02-23 18:56 :10