неділя, 26 серпня, 2018, 17:49 Новини ВВС Україна
Папа просить вибачення за сексуальне насильство в церкві

Папа Римський попросив пробачення за сексуальне насильство над дітьми та знову заявив про своє бажання, щоб звершилось правосуддя.

Папа
AFP

Папа Римський Франциск попросив пробачення за сексуальне насильство над дітьми та знову заявив про своє бажання, щоб звершилось правосуддя.

Ніхто не може залишитись байдужими до розповідей про тих, хто "постраждав від сексуального насильства, чию невинність вкрали і у кого залишились шрами від болісних спогадах", йшлося у промові.

Понтифік заявив про це у містечку Нок під час другого дня своєї подорожі до Ірландії.

Папа
EPA

Це перший візит папи римського до Ірландії за 39 років. Він співпав з часом з подією під назвою Всесвітня зустріч родин, яку католики проводять раз на три роки.

Зустріч із жертвами

Виступ Папи Франциска повторив послання, яке Понтифік направив цього тижня мільярду католикам у всьому світі. У ньому засуджувалися злочини, вчинені розбещувачами малолітніх, і приховування цього церквою.

Раніше прем'єр Ірландії Лео Варрадкар вимагав від Папи вжити заходів щодо церковників, які займалися розбещенням дітей та тримали це в таємниці.

У перший день поїздки Папа Франциск виголосив промову у Дублінському замку. Лідер католиків заявив, що йому соромно через нездатність Католицької церкви адекватно реагувати на злочини сексуального характеру з боку духовенства.

Пізніше він познайомився з вісьмома людьми, які пережили сексуальне насильство.

Папа Франциск, звертаючись до прихожан у Ноку, заявив що "відкрита рана насилля", скоєного Римо - католицькою церквою, закликала його бути жорстким у прагненні до справедливості.

Він сказав, що у своїй молитві до Діви Марії, матері Ісуса, згадав усіх жертв усіх видів насильства, вчиненого членами церкви в Ірландії.

Чи це атака?

Тим часом колишній провідний церковник Ватикану закликав Папу піти у відставку. Архієпископ Карло Марія Вігано опублікував лист, у якому заявив, що Папа знав про звинувачення у сексуальному насильстві проти відомого у США кардинала МакКарріка ще за п'ять років до його відставки. Архієпископ Вашингтонський кардинал Теодор МакКаррік пішов у відставку нещодавно . Його звинувачують в сексуальному насильстві проти неповнолітнього.

Марія Вігано зазначив, що сам розповів Папі Франциску про звинувачення на адресу МакКарріка ще у 2013 році. При цьому він не надав жодних письмових чи інших доказів щодо того, чи дійсно така розмова з Папою відбулась.

Ватикан не коментував ці заяви.

Кореспонденти кажуть, що терміни цього листа, публікація якого збіглась у часі зі знаковим візитом Папи до Ірландії, ставить питання про те, чи є це скоординованим нападом традиціоналістів католицької церкви, які протистоять Папі.

ВВС Україна


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-01-17 17:52 :34