четвер, 7 грудня, 2017, 18:26
Рада подовжила мораторій на продаж землі до 2019

Попри вимогу МВФ запустити в Україні ринок землі, депутати знову подовжити заборону на її продаж до 2019 року.

Депутати вирішили подовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення до 2019 року.

За законопроект, підтриманий профільним аграрним комітетом, проголосували 236 парламентарів. Загалом у Верховній Раді було представлено 9 законопроектів, що стосувалися мораторію на продаж землі.

Разом із тим, скасування заборони і запровадження ринку землі було одним із зобов'язань, які взяла на себе Україна згідно із Меморандумом про співпрацю із МВФ.

Інші міжнародні донори й експерти звертають увагу, що створення ринку землі могло б стати значним поштовхом для розвитку української економіки, а власникам землі - принести справедливу вартість за їхню власність.

"Скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель - сьогодні найбільше, що може зробити український уряд, щоб прискорити економічне зростання", - заявила у жовтні директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен.

За розрахунками Світового банку, запровадження прозорого ринку землі може розширити річний обсяг виробництва на 15 млрд доларів та збільшити ВВП України приблизно на 1,5%. Крім того, це могло б принести до 2 млрд доларів доходу від одноразового продажу державних земель та 250 млн доларів щороку від їх оренди.

Оглядачі також звертають увагу, що попри багаторічну заборону на продаж землі, левова частка українських чорноземів вже має фактичних власників.

Проте на тлі неоднозначних оцінок планів продажу землі з боку суспільства, учасників ринку і експертів, єдина законодавча ініціатива щодо запровадження ринку землі так і не з'явилася.

Згодом у МВФ заявили, що розуміють причини відтермінування рішення, але і надалі не виключають земельну реформу зі списку ключових перетворень в Україні.

ВВС Україна


реклама
більше новин
реклама
2018-03-25 04:25 :22