середа, 6 грудня, 2017, 17:31
Time назвав людиною року жінок, які заговорили про насильство

Цього року свій традиційний титул видання віддало жінкам, які запустили хвилю викривання сексуальних злочинів.

Журнал Time віддав свій традиційний титул "Людина року" жінкам, які відкрито виступили проти сексуального насильства і домагань.

Видання назвало їх "порушницями мовчання".

Найбільше цей рух асоціюють із хештегом #MeToo, який набрав обертів після спалаху скандалу довкола голлівудського продюсера Гарві Вайнштайна.

Хоча Time пише, що хештег є "частиною картини, але не усією нею".

"Це найстрімкіші суспільні зміни, які ми спостерігали впродовж десятиліть", - сказав головний редактор видання Едвард Фелсенталь.

Як сказав він у передачі Today на телеканалі NBC, рух "почався із окремих виявів сміливості з боку сотень жінок - і деяких чоловіків також - які взялися розповісти свої власні історії".

На обкладинці грудневого номера журналу будуть жінки, що поскаржилися на сексуальні домагання, у тому числі співачка Тейлор Свіфт і акторка Ешлі Джадд.

Поруч із ними зображені

They are shown alongside Isabel Pascual, a 42-year-old strawberry picker from Mexico (not her real name); Adama Iwu, a 40-year-old corporate lobbyist in Sacramento; and Susan Fowler, 26, a former Uber engineer whose allegation brought down Uber's CEO.

Тема сексуальних домагань набула небаченого розголосу після того як протягом останніх місяців року у них звинуватили одразу двох видатних діячів Голлівуду - актора Кевіна Спейсі і продюсера Харві Вайнштейна.

Рух #MeToo заснувала активістка Таня Берк приблизно 10 років тому, щоб захистити жінок від домагань, але популярним хештег став лише в останні роки.

Спершу це сталося у 2016, на тлі публікації старого запису монологу, в якому майбутній президент США Дональд Трамп хвалився своїм успіхом серед жінок і звичкою хапати їх за інтимні місця.

Однак справжньої популярності #MeToo набув на тлі серії скандалів після того як у кінці жовтня актрорка і активістка Алісса Мілано написала у Twitter: "Якщо ви теж були жертвою сексуальних домагань, дайте відповідь на цей твіт хештегом #MeToo".

Вже за перші 48 годин після того хештег використали у Twitter майже мільйон разів.

У переліку номінантів на звання "людини року" також фігурували Дональд Трамп, спецпрокурор Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії в американські вибори, північнокорейський диктатор Кім Чен Ин, футболіст Колін Капернік, що минулого року опускався на одне коліно під час виконання гімну США на знак протесту проти расової нерівності, і тому цього року його не запросили до жодної команди.

Що таке "Людина року" Time?

Обирати "Людину року" Time почав у 1927 році. Цей титул призначають тим, хто "найкращим або найгіршим чином... найближче вплинув на події року".

Переважна більшість обраних були конкретними людьми, але не завжди. У 2014-му, приміром, видання відзначило "борців з Еболою", а в 2011 - "Протестувальника", аби наголосити на важливості так званої Арабської весни.

"Американські бійці", "Угорці", "Вчені" та "Американці до 25" також ставали об'єктами обкладинки журналу у різні роки.

У 2006 "Людиною року" став просто "Ти" - на обкладинці був зображений комп'ютер, екран якого виконали у вигляді дзеркала. Таким чином редакція хотіла наголосити на важливості інтернет-контенту, створеного самими користувачами.

ВВС Україна


реклама
більше новин
реклама
2018-02-20 19:54:34