середа, 11 жовтня, 2017, 10:21
Мадрид висміяв заяву лідера Каталонії про відкладену незалежність

Іспанський уряд відхилив заяву про незалежність, яку напередодні підписав каталонський лідер Карлес Пучдемон, і відхилив заклики до переговорів.

каталонія
Getty Images

Іспанський уряд відхилив заяву про незалежність, підписану каталонським лідером Карлесом Пучдемоном, і відкинув заклики до переговорів.

Віце-прем'єр-міністр Іспанії назвала пана Пучдемона "людиною, яка не знає, де він є, куди він іде".

Прем'єр-міністр Маріано Рахой повинен провести позачергове засідання уряду, щоб обговорити наступні кроки уряду.

Пан Пучдемон підписав декларацію про незалежність у вівторок, але зупинив її реалізацію, щоби провести переговори.

Припускають, що каталонський лідер може проголосити незалежність і ввести його в дію, втягнувши Іспанію у дедалі глибшу політичну кризу.

Іспанія перебуває в нестабільному становищі після суперечливого референдуму 1 жовтня про незалежність регіону. Конституційний суд Іспанії визнав його недійсним.

Звертаючись до парламенту в Барселоні, пан Пучдемон зазначив, що автономія отримала мандат від народу, щоб стати незалежною.

"У цей історичний момент як президент Каталонії я хочу слідувати за волею людей, які хочуть бачити Каталонію незалежною державою", - сказав Карлес Пучдемон.

Втім, спочатку він хоче пошукати порозуміння з Мадридом шляхом переговорів.

Він разом з іншими каталонськими лідерами підписали декларацію про незалежність. Поки що незрозуміло, чи має ця декларація якийсь законний статус.

Прихильники незалежності, які зібралися у Барселоні, вітали початок виступу Пучдемона, але згодом висловили розчарування після того, як він усе пояснив.

пучдемон
Reuters

Віце-прем'єр-міністр Іспанії Сорайя Саєнц де Сантамарія відкинула пропозицію пана Пучдемона провести переговори за міжнародного посередництва.

"Ані пан Пучдемон, ані хто-небудь ще не може вимагати посередництва", - сказала вона

"Після того, як ситуація в Каталонії досягла найвищого рівня напруженості в історії, президент Пучдемон тепер залишив свій автономний регіон у найвищому рівні невизначеності", - вважає пані Сантамарія.

"Промову президента ... виголосила людина, яка не знає, де він є, куди йде, ані кого б він хотів з собою взяти".

Міністр юстиції Іспанії Рафаель Катала підтвердив позицію уряду про те, що референдум був незаконним, а його результати були недійсними.

Міністр юстиції Рафаель Катала повторив позицію іспанського уряду про те, що референдум був незаконним, а його результати не можуть бути визнані.

Раніше дві найбільші країни Євросоюзу - Франція та Німеччина - виступили на підтримку єдності Іспанії та проти одностороннього проголошення незалежності Каталонією.

90% від 2,3 млн каталонців, які прийшли на невизнаний і заборонений Мадридом референдум, проголосували за відокремлення від Іспанії. Явка при цьому, за даними каталонської влади, становила 43%.

Близько 900 людей постраждали в результаті дій поліції, яка намагалася не допустити проведення голосування. У результаті зіткнень учасників референдуму і поліцейських травми отримали 33 правоохоронці.

Пізніше уряд Іспанії вибачився перед каталонцями за жорсткі дії поліції під час референдуму.

ВВС Україна


реклама
більше новин
реклама
2018-03-21 07:16 :59