четвер, 16 жовтня, 2014, 16:09 Новини ВВС Україна
Українці надіслали найбільше фото на конкурс від Вікімедії

На українську частину фотоконкурсу "Вікі любить пам'ятки 2014" користувачі енциклопедії завантажили понад 47 тисяч фотографій.

Впродовж місяця учасники української частини міжнародного фотоконкурсу пам'яток культурної спадщини "Вікі любить пам'ятки 2014" завантажили до вільного користування понад 47 тисяч фотографій.

Це - найбільше серед 41 країни, що беруть участь у міжнародному фотоконкурсі. Однак відбір робіт подекуди ще триває.

Як повідомили ВВС Україна в організації "Вікімедіа Україна", яка опікується українською версією "Вікіпедії", конкурс в Україні розпочався 15 вересня і наразі завершений.

За цей час понад 500 користувачів завантажили знімки більше 14 тисяч об'єктів культурної спадщини України.

Найбільше серед них фото з Києва, Львівської та Одеської областей, найменше - з Луганської і Донецької областей і Севастополя, зазначили організатори.

До кінця цього року організатори також планують провести конкурс статей про пам'ятки для "Вікіпедії".

За підсумками минулого конкурсу серед переможців української частини були знімки з Карпат, Криму, озер та каньйонів України.

Складнощі

Для участі у конкурсі "Вікімедіа Україна" запропонувала перелік із 70 тисяч об'єктів в Україні.

"Підготовка конкурсних списків є найбільш трудомісткою частиною організації конкурсу – в Україні відсутній єдиний реєстр пам'яток, міністерство культури не володіє повною інформацією, області та районні управління і відділи часто теж не мають готових списків, а деякі навіть вважають, що ця інформація є службовою", - розповіли організатори.

Ще однією суттєвою перешкодою для організації конкурсу є відсутність в Україні так званої "свободи панорами", зазначили організатори конкурсу. Це положення у законодавстві, яке дозволяє вільне фотографування всіх територій міста, відкритих для вільного пересування.

"За нашими законами вимагається отримання дозволу від архітекторів/скульпторів (чи їхніх нащадків) на використання фотографій, на яких зафіксовано відповідні твори (будівлі, статуї тощо). Приміром, видання туристичного путівника, в якому є фото сучасних будівель, за відсутності дозволу від власників авторських прав на ці будівлі, є незаконним. Як і видання листівок чи показ фільму про ці пам'ятки", - пояснили у "Вікімедіа Україна".

Як приклад, там наводять будівлю Верховної Ради України, яка досі захищена авторськими правами - тиражування її зображень формально порушує закон, кажуть активісти.

У Польщі, Великій Британії, Німеччині, Іспанії, Вірменії, Молдові та інших країнах вільно можна знімати не лише будівлі, а й інші твори мистецтва, розміщені у публічних місцях, додали в оргкомітеті.

"Українське законодавство у цій частині потрібно змінювати", - вважають представники "Вікімедіа Україна".

Фото надані організацією "Вікімедіа Україна" згідно з ліцензією.

ВВС Україна


реклама
більше новин
реклама
Top
2019-02-22 21:33 :28