9-річна українка, яка листується з політиками, готує 200 різдвяних листівок

9-річна волинянка Марічка Мовчан із Ковеля уже два роки листується із першими особами іноземних країн – президентами, відомими політиками, монаршими домами. Відтак, дівчинка уже зібрала чималу колекцію листів із автографами найвідоміших людей світу. А зараз готує близько 200 вітальних листівок для іменитих персон.

Про це йдеться у сюжеті програми «Погляд на тиждень» телеканалу ZIK.

У Ковелі маленька поціновувачка епістолярного жанру мешкає разом з батьками та десятьма братами і сестрами. Велика родина, відповідно, має чимале господарство, відтак роботи вистачає всім. Та вільні від навчання та допомоги батькам хвилини Марічка присвячує листуванню. Зокрема, у списку тих, кого треба обов’язково привітати з Різдвом та Новим роком, – понад дві сотні імен.

За словами Марічки, цьогоріч вона вже написала вітання Папі Римському, Ангелі Меркель, королеві Данії Маргариті ІІ, королеві Великобританії Єлизаветі ІІ.

«Марійка не знала, що насправді є королеви і королі. Ми їй про це розповіли, показали сторінки в Інтернеті. Вона не зовсім повірила і запропонувала написати листа», – пригадав брат дівчинки Павло Мовчан.

Старші брати знайшли адресу Єлизавети ІІ та допомогли з відправкою. Королева  листівку від Марійки не проігнорувала і надіслала відповідь.

«Перший лист прийшов від королеви Англії Єлизавети ІІ. Ми спочатку не вірили. Але дуже зраділи: за правилами Букінгемського палацу, якщо лист був підписаний королевою, значить, вона сама його надіслала», – продовжив розповідь Павло.

Зараз у Марійчиній теці для листів привітання  від кількох європейських королев, Папи Римського, канцлера Німеччини, президента Франції. З українських політиків двічі на рік Марійку та її сім’ю вітає зі святами екс-президент Леонід Кучма. Натомість Віктор Янукович жодного разу так і не відповів на листи.

У ковельському поштовому відділенні  Марійка з братами бувають кілька разів на тиждень. Конверти відправляють партіями. «Якось прийшли до обіду і відправили з 60 листів, а після обіду – ще 40. І всі – у різні країни», – говорить оператор поштового зв’язку Тетяна Приймачок.

Про хобі молодших дітей батьки довідалися випадково, коли у їхній дім все частіше почав заходити листоноша. «Напевно, помилилися адресою», – думали дорослі, побачивши  першого листа з Великобританії. Але потім конверти почали надходити заледве не щодня.  

За словами місцевої листоноші Ольги Ляшук, уже з дня на день  Марійці почнуть надходити вітання з  новим, 2014 роком.  «Рада, що мені випала така місія – приносити родині ці листи. Сподіваюся, що перед Різдвом листи до них будуть «бігти» потоком», – зауважила листоноша Ольга Ляшук.

Листівки та конверти з побажаннями добра та щастя для своїх знаменитих адресатів дівчинка робить власноруч.

«Ми беремо картонку, з латочок робимо бантики, зав’язуємо, приклеюємо акуратненько… а потім по-англійськи пишемо вітання, вказуємо, кому воно адресується», – ділиться досвідом Марійка Мовчан.

Марійку в околиці тепер називають маленьким волинським дипломатом. Мовляв, поки дорослі політики чубляться, вона спокійно спілкується з європейським політикумом.  

Нагадаємо, у січні 2013 року 8-річну Марійку Мовчан із Волинської області привітала з Новим роком королева Англії Єлизавета ІІ, а Папа Римський Бенедикт ХVІ надіслав дівчинці відкритку з нагоди Різдва Христового.

А у лютому 2013 року королева Данії Маргрете II висловила вдячність дівчинці з Волині. Поважний знак уваги та вдячність Її величності королеви Данії Маргрете II до маленької дівчинки та її братів – Павла та Бориса став результатом неочікуваного оригінального поширення дітьми радісної і приємної звістки про народження маленького Ісуса Христа як символу вічного незборимого добра та результатом щирого новорічного дитячого привітання, адресованого королівській родині.

Джерело: ZIK

Інші сюжети