Закон не дозволяє Нацраді перевірити реальних власників телерадіокомпаній, – експерт

Зміни до закону «Про телебачення і радіомовлення», які запровадили контроль системи власності телерадіоорганізацій і відкриття кінцевих бенефіціарів, не надали ні Нацраді, ні будь-якому іншому органу інструментів для того, щоб з’ясовувати достовірність інформації, яка надається телерадіокомпаніями.

Таку думку висловив член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK.

«Дуже велика кількість телерадіокомпаній має досить заплутану систему власності, яка часто може виходити за межі України. Раніше це все відбувалося через те, що був певний період в країні, коли через українські суди можна було відібрати бідь-який бізнес. Тому, для того щоб захиститися від неправомірних судових рішень, власність передавалась в інші юрисдикції, або в офшори», – пояснює Валентин Коваль.

Відтак, офшори існували не стільки для того, щоб ховати прибуток, а щоб було важко рішенням одного суду вирішити питання власності, тобто щоб не було рейдерських захоплень телерадіокомпаній та іншого бізнесу.

«Сьогодні розплутати всі ці схеми дуже важко. І навіть після достатньо жорстких змін, які були внесені до закону «Про телебачення і радіомовлення», ситуація не стала набагато кращою. Оскільки ці зміни не надали ні Нацраді, ні будь-якому іншому правоохоронному органу інструментів для того, щоб з’ясовувати достовірність інформації, яка надається телерадіокомпаніями», – наголосив експерт.

Щодо радіостанції «Радио Вести», навколо якої виник ажіотаж щодо позбавлення ліцензій, член Нацради пояснює, що саме контент цього мовника призвів до такого рішення Ради.

«Під час ефірів гості радіостанції «Радио Вести» висловлювалися дуже ганебно про бійців АТО, про тих людей, які були на Майдані. Звісно, ми розуміємо, що прямий ефір нібито позбавляє компанію відповідальності за те, що відбувається. Але коли ведучий зовсім не реагує на таку поведінку і дає можливість гостю продовжувати ганебно висловлюватися, то ми вважаємо, що це все є частиною редакційної політики компанії», – прокоментував член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль.

Дивіться повний випуск програми
Інші сюжети випуску
Інші випуски за 17.02.2017
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
2018-03-19 08:32:46