Хто найбільше гавкає на владу, отримує протокол про корупцію від НАЗК, – Луценко

Влада сьогодні контролює більшість членів Національного агентства з запобігання корупції та через них використовує цей орган для боротьби з політичними опонентами.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України Ігор Луценко.

Нардеп зазначив, що на його думку, невдало прописана процедура електронного декларування та перевірок декларацій уповноваженими органами  позбавляє декларантів можливості спростовувати звинувачення в неправдивості декларацій.

«Е-декларування виписане таким чином, що позбавляє в даному випадку депутатів можливості відстояти своє чесне ім’я. Працівники уповноважених органів – НАБУ чи НАЗК отримують документи, знаходять якісь невідповідності, навіть якщо вони не умисні, і одразу їх оприлюднюють. І після цього декларантам дуже важко пояснити, чому вказані саме такі цифри, чи майно».

Ігор Луценко наголосив, що НАЗК використовують для того, щоб зводити порахунки з неугодними владі політиками: «До сьогодні відсутність порядку перевірки електронних декларацій не заважала агентству відкривати провадження проти окремих депутатів. Як приклад можу навести справу нардепа Сергія Лешенка. Лише сьогодні суд повністю виправдав його у справі, про нібито, внесення неправдивих даних в декларацію. Ось чим займається НАЗК: вони мали займатись мультимільйонерами, а займаються Сергієм Лещенком».

Пояснення таким рішенням НАЗК, на думку народного депутата, в контролі агентства представниками влади: «Більшість так би мовити, «акцій» в НАЗК належить владі. Тому її використовують як політичний кийок. Якщо ти критик влади – на тебе будуть тиснути. Фактично, хто сьогодні найбільше гавкає на владу, той отримує протокол про корупцію від НАЗК».

Дивіться повний випуск програми
Інші сюжети випуску
Інші випуски за 15.02.2017
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
2018-01-23 03:51:25