Україні давно слід було знизити норми споживання газу та електроенергії, – експерт

Вимоги МВФ щодо скасування розстрочки комунальних виплат та зниження норм споживання газу і електроенергії справедливі. Українцям самим уже давно вартувало це зробити.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) висловив виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

Розстрочка, за якою домогосподарства, що не отримували субсидій, могли здійснювати виплати протягом 12 місяців, дійсно виглядає досить хибно. Тож немає нічого дивного у тому, що МВФ просить скасувати цю норму.

«Незрозуміло, за чий рахунок надається ця розстрочка, адже ясно що ці гроші чогось коштують. Відповідно, слід розуміти, яким є джерело цих кредитних ресурсів», – наголосив експерт.

Звичайно, це відкриє нові проблеми, адже домогосподарства звикли до того, що плата за опалення розтягувалась на весь рік. До того ж вартість житлово-комунальних послугах суттєво зросла. Тож для тих сімей, які не мають субсидій, слід розробити систему кредитування.

«Думаю, тут є поле діяльності для банків, зокрема і державних. Вони можуть просто першими вийти на цей ринок і запропонувати кредитні продукти для домогосподарств, які були б більш вигідними, порівняно із стандартними позиками», – зазначив Вишлінський.

Що ж стосується іншої вимоги МВФ – щодо зниження норм споживання газу та електроенергії, вона є доволі справедливою і Україні варто було б зробити це ще два роки тому.

«Ми знаємо багато прикладів, коли підвищені норми споживання призводили до махінацій на рівні енергорозподільчих компаній. Вони, фактично підштовхували сім’ї споживати більшу кількість енергоресурсів, аби, відповідно, отримувати більші субсидії. До того ж це не стимулювало людей до енергозбереження, а навпаки – змушувало витрачати більше, навіть якщо у цьому немає потреби», –  наголосив Гліб Вишлінський.

Дивіться повний випуск програми
Інші сюжети випуску
Інші випуски за 15.02.2017
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
2018-01-17 01:37:19