Андрій Рева: Головна проблема України – дефіцит Пенсійного фонду

Якщо Міжнародний валютний фонд надасть Україні ще один кредит, то це буде доказом того, що реформи в Україні відбуваються. І цей факт визнає серйозна міжнародна організація – МВФ.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) висловив міністр соціальної політики України Андрій Рева

Міжнародних кредиторів хвилює спроможність України долати економічні труднощі, досягати стабільності, та найголовніше – повернути кошти, які ми від них отримали.

«Якщо ми не вирішуємо нагальних проблем, які в нас є, то через деякий час ми знову позичаємо гроші. Тому МВФ пропонує багато шляхів вирішення таких питань. А на сьогоднішній день головна проблема України – дефіцит пенсійного фонду»,– запевняє Рева.

Він каже, що нині 11% ВВП  уряд направляє на дотації пенсійного фонду. А цей показник – дуже високий .

«Це все при тому, що пенсії мізерні, а пенсійна система – перекошена. Це колосальна проблема, без вирішення якої говорити про розвиток України неможливо»,– переконує гість програми.

Він додає, що проблему пенсійного фонду можна вирішити двома шляхами.

«Потрібно збільшити коло тих, хто платить, або ж зменшити кількість тих, хто отримує, тобто самих пенсіонерів. До прикладу, в Німеччині всі працюючі платять податки, але демографічна ситуація така, що при хорошій медицині та соціальному захисті кількість пенсіонерів зростає. Тому, щоб не вбивати німецьку економіку, вони збільшують пенсійний вік, який нині становить 67 років. І це – нормально», ­– каже міністр.

Він зазначає, що такі позиції реалізувати в Україні досить складно.

«У нас нині є 26 мільйонів людей працездатного віку, а єдиний соціальний внесок платить лише половина, при тому, що пенсіонерів – 12 мільйонів. Тому, необхідно створити стимули, щоб люди платили внески в пенсійний фонд. І тільки таким способом ми зможемо ліквідувати дефіцит пенсійного фонду»,– додає Андрій Рева.

Дивіться повний випуск програми
Інші сюжети випуску
Інші випуски за 15.02.2017
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
2018-03-20 00:10:53