В ціні за вугілля з ОРДЛО закладена частка для ватажків терористів, – екс-міністр ЖКГ

Ніхто в Україні, окрім найвищих посадових осіб не знає точно як і кому потрапляють кошти за вугілля з окупованої території. Очевидно, що частина грошей, які Україна платить за вугілля з ОРДЛО потрапляє до ватажків терористів.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) висловив Міністр житлово-комунального господарства України в 2007 – 2010 рр. Олексій Кучеренко.

Політик наголосив на неприпустимості торгових відносин з окупованими територіями, оскільки це, на його думку – фінансова підтримка терористів: «Перше  питання, яке варто нам задати: чи логічно торгувати з окупованою територією? І взагалі:  що таке окупована територія? Адже у нас немає жодного законодавчого визначення щодо цих територій – в якому вони статусі зараз перебувають. Треба, мабуть, прийняти рішення, що в нас гібридна війна і тому ми можемо вести торгові відносини з окупантами. Але тоді виходить, що ми торгуємо з окупантами, але просимо санкцій в Європи та США».

Колишній міністр ЖКГ висловив припущення, що в ціні вугілля, яке Україна отримує з окупованих територій закладена частка для ватажків терористів, які контролюють транзит вугілля з іншої сторони розмежувальної лінії.

«Наступне питання: Як гроші за вугілля, які платить Україна, потрапляють на окуповану територію. Як працівники вугільних підприємств отримують ці кошти. Сьогодні в Україні ніхто, окрім кількох осіб, не знає точно як потрапляють кошти за вугілля на окуповану територію. Можливо, й справді Україна платить за тону вугілля там 600- 800 гривень, як стверджують експерти. Тоді питання – в чиїх кишенях осідає різниця між тим, що платять в ОРДЛО, і вдвічі вищою ціною, яка оголошена в Україні. Ще один момент – якість цього вугілля. Воно має іншу теплотворну спроможність. Однак про це ніхто не говорить, і, схоже, не перевіряє. Я переконаний, що гроші, отримані за вугілля, діляться на окупованих територіях, там і  Захарченко «в долі» і інші ватажки терористів», - висловив припущення Олексій Кучеренко.

Дивіться повний випуск програми
Інші сюжети випуску
Інші випуски за 14.02.2017
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
2018-02-24 14:17:25