Присутність Кучми на Мінських переговорах підвищує роль терористів, – Тарута

Президент України не справився із завданням представлення інтересів української сторони у Мінському процесі. Ситуація зайшла у глухий кут, тож потрібно міняти саму стратегію та представників переговорних груп. Від України повинен виступати колегіальний парламентський орган, який складався б з представників усіх фракцій.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України Сергій Тарута.

Уже протягом двох років Мінський процес не працює. Тож слід розуміти: ситуація зайшла у глухий кут і необхідно допомогти президентові, який представляє Україну на цих переговорах.

«Сьогодні конструкція, що вибрав президент, і ті представники, які виступають на переговорах по трьох підгрупах, взагалі не працюють. Тож не слід загублювати ситуацію ще більше. Адже зараз наші західні партнери висловлюють багато претензій, мовляв, Україна мало що робить для врегулювання ситуації», – наголосив Тарута.

Як вихід нардеп пропонує створити колегіальний парламентський орган, де кожна фракція делегуватиме свого представника, який на регулярній основі братиме участь у мінській переговорні групі. На його думку, саме це забезпечить постійний конструктивний діалог.

«Ми бачимо самопроголошених бойовиків, які за допомогою зброї захопили владу на Донбасі. Ніхто їм її не надавав, до того ж у них точно не має мандату від трьох мільйонів жителів регіону. Це самозванці, які представляють усіх, хто перебуває на окупованих територіях», – зазначив Тарута.

Та перебування у групі колишнього президента України Леоніда Кучми зовсім не збалансоване та ще більше погіршує ситуацію, граючи на користь цих самопроголошених лідерів.

«Його присутність відразу ж підняла роль бойовиків. Адже з одного боку – цілий екс-президент, а з іншої – той, кого ніхто не знав на Донбасі. Він був звичайний базарник і тут став  уповноваженим представником у Мінському процесі», – обурювався депутат.

Тож аби збалансувати усю переговорну групу, яка несе, де-юре, представницьку функцію, Тарута пропонує продовжити термін повноважень депутатів місцевих рад, який закінчився ще у 2015 році.

«За них же голосували люди. І не треба зважати на полеміку про те, що вони входили до «Партії регіонів». Якщо там було тисячу поганих людей, не означає, що всі її представники такі», – переконував Сергій Тарута.

Дивіться повний випуск програми
Інші сюжети випуску
Інші випуски за 14.02.2017
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
2018-02-25 07:51:14