Глобальний кліматичний марш пройшов вулицями Києва

Сьогодні, 29 листопада, київські активісти підтримали світову екологічну акцію, в рамках якої громадськість вимагає від світових лідерів, що зберуться на саміт у Ле Бурже, ухвалити пакт про запобігання кліматичній катастрофі. З таким закликом кілька сотень киян пройшли маршем вулицями столиці.

Свідком події був репортер ZIK-Стрім Максим Осовський.

Не завадила акції дощова погода, пообіді активісти зібралися в парку Шевченка, дехто приїхав з інших міст. Тут відбувся мітинг, після якого учасника заходу сформували колони і вулицею Володимирською рушили на Хрещатик, а звідти до Європейської площі. Вони тримали плакати з написами: «Чисте повітря - здорові діти», «За розвиток велоінфраструктури», «Я обираю енергозбереження».

«Вчені кажуть, якщо глобальна температура на Землі підвищиться на 2 градуси, то відбудуться невідворотні зміни і це призведе до катастрофічних наслідків. Ми вже спостерігаємо такі наслідки. В Україні, як і у всьому світі вже підвищилася температура на 1 градус. Саме тому нам потрібно привернути увагу до цієї проблеми», – сказала співорганізатор маршу Марія Сторчило.

Окрім вимоги до світових лідерів, активісти запропонували співвітчизниками утеплювати свої квартири, використовувати роздільні технології спалювання сміття, а владі - ухвалювати закони, що сприятимуть збільшенню енергоефективності.

 «Ми стоїмо тут за себе, проти того, щоб далі використовували копні палива, проти того, щоб змінювався клімат і проти того, щоб рідкісні тварини зникали. Кожен може вплинути на нашу екологію і систему. Можемо використовувати, наприклад, екологічні миючі засоби, менше користуватися машинами, сортувати сміття, показувати іншим свій приклад екологічного способу життя», – сказала  Валерія Немикіна, представниця Всесвітнього фонду природи.

Завершилась акція біля Міністерства енергетики, де активісти влаштували вуличний перформанс.

Дивіться повний випуск програми
Інші сюжети випуску
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-05-27 14:34 :46