Львівські феміністки закликали жінок не боятися ночі і боротися за свої права

В суботу, 28 листопада, у Львові відбувся феміністичний марш під назвою «Право на ніч: в добі немає часу для насильства».

Акцію відстежувала репортер ZIK-Стрім Соломія Коштура.

Дівчата зібралися на площі Ринок, тримаючи в руках плакати: «Зґвалтування – не комплімент», «Ні! нічному страху. Так! життю у ночі», «В добі немає часу на насильство», «Соромно бути насильником, а не жертвою».

За даними активісток, кожна п’ята жінка є жертвою зґвалтування, або жертвою спроби зґвалтування. Дівчата мали на меті звернути увагу не лише на масовість насилля над жінками, а й на реакція суспільства, яке воліє заплющувати очі на проблему.

Учасники ходо пройшли від площі Ринок до Оперного театру, скандуючи: «Ніч належить нам», «Щоб не вдягнула, куди б не пішла. Ні – завжди Ні! Так – завжди Так!», «Нас не треба захищати, на нас не треба нападати».

«Ця акція відбувається в рамках Всесвітньої акції «16 днів проти гендерного насилля»,  тобто проти насилля, яке найчастіше чоловіки здійснюють проти жінок. Зокрема, найнебезпечнішим є саме нічний час. Першочергово ми хочемо закликати жінок не боятися, а повернути собі ніч, також закликати суспільство у жодному разі не толерувати насильство», – сказала одна з активісток Йорш.

Окрім Львова всеукраїнський феміністичний марш під назвою «Право на ніч» відбувся також у Дніпропетровську та Києві.

 

Джерело: ZIK

Сюжети випуску