Важкохворі кияни закликали міністра фінансів Яресько обрати: жити їм чи помирати

Сьогодні, 25 листопада, у Києві перед будівлею Міністерства фінансів на мітинг зібралися активісти пацієнтських організацій. Вони вимагали забезпечити необхідним лікуванням людей з важкими діагнозами, а також не скорочувати бюджет на медикаменти на 2016 рік.

Свідком акції був репортер ZIK-Стрім Максим Осовський.

Протестувати хворі та активісти пацієнтських організацій під стіни Мінфіну вийшли через  суму, яку планують закласти  на медикаменти у 2016 році – 3,4 млрд грн. Як стверджують учасники акції, це значно менше, аніж у 2015 рік. Відтак, наступного року 60% тяжкохворих пацієнтів залишаться без лікування, серед них і діти.

«На 2016 рік в проекті бюджету МОЗ виділено лише 6 млн грн для дітей з уродженим імунодефіцитом. Цих грошей вистачить для 20% дітей з таким діагнозом. У той час як 80% залишаються зовсім без лікування», – розповіла Наталія Тимощук, представник матерів хворих дітей. 

«Якщо проект бюджету МОЗ буде прийнято у такому вигляді, як зараз, то лише 36% новонароджених будуть охоплені скринінгом на розповсюдженні захворювання, як фенілкетонурія, гіпотиреоз і муковисцидоз. Сотні дітей залишаться без правильного діагнозу. Відповідно, без належного лікування, що призведе до глибокої інвалідності», – зазначила вона.

Через брак власних коштів і державної підтримки, розповіла представник Всеукраїнської федерації боротьби проти раку, щороку передчасно помирають 90 тисяч українців, з них 35% – працездатного віку. Така статистика, певна Ольга Фещенко, є навіть заниженою, але за нею Україна посідає друге місце серед європейських держав  за розповсюдженням онкозахворювань.

 «Людина, яка дізнається про своє захворювання, навіть не хоче ставати на облік і лікуватися, бо розуміє, що фінансування не буде», – сказала Ольга Фещенко.

Учасники акції закликали представників влади взяти на себе відповідальність за тих людей, які працюють і живуть в країні, але захворівши, не відчувають підтримки від держави. Під стіни Мінфіну люди прийшли з табличками: «Яресько, обирай: нам жити чи помирати».  Пацієнти також передали для Наталії Яресько червоний маркер, щоб вона власноруч підтвердила закладення у бюджет коштів, які покриватимуть реальну потребу у лікуванні тяжкохворих українців.

Сюжети випуску
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-04-25 07:15 :51