На Івано-Франківщині триває боротьба за озеро

У Городенківському районі Івано-Франківської області мешканці трьох сіл намагаються врятувати спільне озеро. Водойму в урочищі Гостилів нині спускають рейдери для незаконного вилову риби.

На сьогодні озеро, загальною площею у 24 гектари, опинилося під загрозою зникнення. Як розповіли голови трьох селищних рад, між якими розташована водойма, невідомі люди захопили дамбу та почали спускати з озера воду, виловлюючи рибу сітями. У ніч з 21 на 22 листопада небайдужі селяни та орендарі дамби зупинили витікання води, але наступної ночі шлюз знову виявився відкритим, а рівень води продовжив знижуватися.

«Озеро належить громаді. І якби хтось сказав, що є представником громади, то все одно має бути рішення сесії чи схід села. А в цьому випадку навіть не одного села, а трьох, бо озеро розташоване між трьома селами. Без документів на право оренди злити озеро і забрати рибу – це просто крадіжка», – розповів сільський голова Чортовця Теодор Оробець.

Орендарем дамби біля цього озера є Володимир Мазур, фірма якого, на прохання сільських голів Раковця, Чортовця та Олієво-Королівки, обслуговує  гідроспоруду. Мазур запевняє, що зливом води з озера та незаконним виловом риби займається місцевий кримінальний авторитет Роман Калин. За словами бізнесмена, саме люди Калина незаконно користуються озером, до того ж збирають з місцевих рибалок плату за риболовлю.

Його слова підтвердила і сільський голова Олієво-Королівці Іванна Пулька.  «Договору про оренду цього ставка у сільській раді немає. Орендна плата на рахунок сільської ради не надходила. Але люди говорять, що бралася плата за рибальство і за відпочинок», – розповіла Іванна Пулька.

Сам же Роман Калин приїхати на конфліктну ділянку не захотів.

Наразі озеро спустилося вже на два метри. Сільські голови звинувачують місцевих правоохоронців у цілковитій бездіяльності. Тим часом, є загроза, що водойма обміліє повністю.

Сюжети випуску
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-04-23 14:55 :55