На Західній Україні люди знову вийшли на площі, де починався Євромайдан

Учора, 21 листопада, у всіх обласних центрах Західної України пройшли пам’ятні заходи на відзначення другої річниці початку Революції Гідності.

Як повідомила репортер ZIK-Стрім Вікторія Жуйко-Сабо, в Ужгороді десятки людей зібралися на площі Театральній, яка у ті буремні дні 2013-2014 років була стартовим майданчиком усіх протестних акцій місцевого Євромайдану. Нині ж вони прийшли, щоб згадати минулі події та пом’янути Героїв Небесної Сотні.

«Ми ніколи не забудемо Майдан, не зрадимо його. Ми лишимося носіями ідеї Революції Гідності, під час якої українці заявили про своє прагнення свободи та демократії», – наголосив учасник акції, майданівець Юрій Світлик.

«Два роки тому ми з чоловіком були тут. Хочу сказати, що нині нам потрібно бути самими собою. Пам’ятати про ті жертви, які Україна вже понесла і ще понесе у війні, та не ставати на коліна, не падати духом», – наголосила ужгородська волонтерка Галина Ярцева.

Колишні майданівці розклали багаття у металевих діжках, як колись на Євромайдані, та пригощали один одного гарячим чаєм. Опісля усі присутні разом виконали Гімн України та спільною молитвою згадали тих, хто загинув у столиці під час масових розстрілів та у війні на Сході. На знак вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та всіх полеглих за свободу та незалежність України вони запалили на площі лампадки. 

Репортер ZIK-Стрім у Рівному Ірина Мороз повідомила, що у День Гідності та Свободи кілька десятків людей також вийшли  на центральну площу міста, аби згадати, як два роки тому починався Євромайдан. Містяни принесли з собою запалені лампадки, гарячу їжу, багато хто мав із собою захисні каски, якими користувалися мешканці наметових містечок, та державні прапори. Просто неба вони поставили кілька пічок-«буржуйок», біля яких  грілися так само, як й взимку 2013-2014 років.

«Я не можу назвати цей день святом, бо вимоги Майдану й досі не виконані, в країні триває війна. Коли переможемо ворога і все зміниться на краще, тоді це дійсно буде свято», – поділився думкою громадській активіст Ігор Федичак.

«Пам’ятаю, як починався Майдан у Рівному. Ми вийшли на площу, жили у наметах. Погода тоді була набагато гірша, ніж нині. Потім поїхали до Києва, я був на вулиці Грушевського у складі 14-ї сотні Самооборони. Добре пам’ятаю своє «бойове хрещення» 19 лютого, коли відбулися перші сутички із силовиками», – розповів майданівець Андрій.

Учасники акції разом переглянули три кінострічки, присвячені подіям Революції Гідності, а також спілкувалися між собою, ділилися спогадами, пригощали побратимів гарячою вечерею та чаєм.

Як повідомив репортер ZIK-Стрім у Луцьку Павло Мельничук, колишні майданівці, громадські активісти та просто небайдужі містяни зібралися на символічне народне віче на Театральному майдані – там, куди приходили за часів Революції Гідності. Лучани переглянули кадри відеохроніки  буремних зимових події у столиці: перші збори на Майдані,  студентській протест, побут мітингарів, напади силовиків, Будинок профспілок у вогні, стрілянина, відчай та зрештою перемога.

Опісля до слова запросили безпосередніх учасників Майдану, які ділилися своїми міркуваннями про те, чи відбулися в Україні очікувані після Революції Гідності зміни.

«Революція - це не так зміна політичної системи, як зміна мислення українців. Ми можемо міняти політиків, проганяти диктаторів, але якщо не змінимося самі, то поступу не буде. У нас з цим наразі є проблема. Українці готові кожен день виходити на протести, жертвувати часом і здоров’ям, але досі не готові контролювати чиновників та владу взагалі. На мою думку, революція ще не закінчилася, – зауважив учасник Революції Гідності, лучанин Михайло Шелеп.

Під час учорашньої акції лучани згадали своїх земляків, загиблих на  Майдані та на Сході України. На Театральному майдані священики просто неба провели панахиду за полеглими героями. Відтак присутні виклали принесені лампадки у формі герба України біля стіни пам'яті Героїв Небесної сотні.

Сюжети випуску
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-04-25 04:54 :52