Працівники музею прийшли до Мінкульту, щоб захистити коштовності

Сьогодні, 18 листопада, у Києві біля Міністерства культури працівники Музею історичних коштовностей, де зберігається унікальна колекція старовинних прикрас та ювелірних виробів, протестували проти намірів відомства приєднати його до Національного музею історії України.

Про це повідомила репортерка ZIK-Стрім Лілія Набока.

На акцію протесту зібралося близько півсотні співробітників музею, котрі стояли з плакатами «МІКу – статус Національного!», «Тут похована культура України», «Зупинимо разом знищення музеїв», «Незалежність музею історичних коштовностей», «Ні ліквідації та розоренню музеїв». Люди вишикувалися біля входу до Міністерства культури, скандуючи «Ганьба» та «Музеї України разом». 
«Наша установа раніше була окремим музеєм зі статусом філії Національного музею історії, а тепер її перетворюють на звичайний музейний  відділ. Нас хвилює майбутнє колекції з 56 тисяч коштовних експонатів, над якими у зв’язку із реорганізацією нависла загроза. Ми хочемо захистити колекцію, зберегти її», – наголосила учасниця мітингу, старший науковий співробітник Музею історичних коштовностей Ірина Удовиченко.

Під час пікету протестувальники, яких очолювала директор Музею історичних коштовностей Людмила Строкова, зачитали звернення до міністра культури України В’ячеслава Кириленка. Від очільника Мінкульту вимагали присвоїти їхньому музеєві статус Національного, відокремивши його від Національного музею історії України, і створити при ньому наглядову раду на чолі з Президентом України. Тільки глава держави, на думку музейних працівників, може допомогти їм у боротьбі за свої права та за збереження колекції коштовностей.

До протестувальників вийшов перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий. Він зауважив, що керівництво Музею коштовностей поширило недостовірну інформацію про ліквідацію музею і підбурює до протестів працівників, відволікаючи увагу від реальних проблем.

«Відокремити музей неможливо, бо Музей коштовностей та Національний музей історії України мають спільну колекцію, ділити її неприпустимо. Я розумію, що директорці хочеться стати «володаркою морів» та працювати окремо, що її не задовольняє теперішній статус. Міністерство культури заперечує проти поділу цілісної колекції. Щодо статусу Національного, то надавати його - це прерогатива президента, а не Мікульту. Оскільки наразі чинною є постанова уряду про заборону створення нових юридичних осіб державної форми власності, вимоги директорки ми виконати не можемо», – зазначив Ігор Ліховий.
Перший заступник міністра культури також повідомив, що міністерство скерувало звернення до СБУ та інших правоохоронних органів щодо проведення зовнішньої перевірки фондів Музею історичних коштовностей України, під час якої відбудеться повна звірка музейних експонатів, наявних у його фондах.

Сюжети випуску
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-04-24 14:58 :34