Через бійку біля Національної академії наук міліція затримала активіста-еколога

Сьогодні, 5 жовтня, у Києві під час екологічної акції біля будівлі Національної академії наук України сталася сутичка між пікетувальниками, які виступали проти вирубок столітніх дерев у дендропарку «Олександрія», та чоловіком, котрий назвався представником цієї наукової установи та небайдужим киянином.

Про це повідомив репортер ZIK-Стрім у Києві Олександр Юрченко. 

Три десятки активістів влаштували акцію протесту проти незаконного вирубування дерев у білоцерківському дендропарку «Олександрія», звинувативши керівництво Національної академії наук у тому, що ця наукова установа сприяє знищенню зелених насаджень у природоохоронній зоні.
«Вперше ми прийшли до академії наук ще в липні цього року, коли тільки дізналися, що у дендропарку без дозвільних документів вирубують дерева. Тоді нам прийшла відповідь від академіка Моргуна, що усі вирубки є законними. Однак, екологічна інспекція, котра на місці провела перевірку, встановила, що на вирубки не було дозвільних лімітів. Окрім того, такі самі вирубки проводяться з відома НАНУ в інших дендропарках. Тому ми знову прийшли до Академії наук із вимогою притягти порушників до відповідальності», – повідомив голова громадської організації «Київський еколого-культурний центр» Володимир Борейко.

Протестувальники стояли з плакатами «Геть ековату!», «У Президії НАНУ – брехуни!», «Не нищіть природно-заповідний фонд!». Вони злагоджено вигукували: «Ні вирубкам у дендропарку» і «Ліс не рубай, дерева зберігай». 

Під час акції до одного з промовців підійшов чоловік у діловому костюмі, який назвався представником НАНУ і небайдужим киянином. Він категорично заперечив усі закиди на адресу науковців і натомість звинуватив учасників пікету у виконанні проплаченого замовлення. Під час емоційної розмови між ним та одним із активістів виникла сутичка, під час якої науковця, за його словами, вдарили в обличчя. Працівники міліції у штатському та патрульні поліцейські зреагували на це звинувачення і затримали активіста – представника громадського руху «Форум порятунку Києва» Віталія Черняховського. Екологи зробили спробу заступитися за одного зі своїх лідерів, але після нетривалих суперечок поліцейські все ж змусили його сісти до патрульної машини і поїхати до міліцейського відділку.

Зрештою до учасників акції вийшов представник Національної академії наук, який не назвався, і ще раз запевнив, що усі вирубки в дендропарку «Олександрія» проводяться у відповідності до чинного законодавства.

«Це не дикий ліс, а штучно створений парк, тому там мають проводитися санітарні вирубки. Ми дали дозвіл на ліквідацію сухостоїв, чагарникових захаращень. Все відбувається в межах природоохоронного законодавства», – наголосив представник НАНУ.

Втім, протестувальників така відповідь не задовольнила. Вони заявили, що звертатимуться до суду, аби зупинити неконтрольовані вирубки у дендропарку.

Дивіться повний випуск програми
Інші сюжети випуску
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-08-23 01:50 :15