В Ужгороді з’явився пам’ятник арабському мандрівникові

Сьогодні, 27 вересня, в Ужгороді з нагоди Дня міста відкрили міні-скульптуру на честь  арабського мандрівника Мухаммада аль-Ідрісі, який вперше наніс на карту місто над Ужем.

Про це повідомила репортерка ZIK-Стрім Вікторія Жуйко-Сабо

Міні-пам’ятник встановили у самісінькому центрі столиці Закарпаття – на вулиці Волошина. Він має вигляд високого барного столика, поверхня якого виготовлена з каменю, спеціально привезеного із Кілікії - історичної провінції на малоазійському півострові, звідки походить  картограф Мухаммад аль-Ідрісі. Цей арабський мандрівник на своїх картах для короля Іспанії 1154 року вперше позначив Ужгород, який у ті часи мав назву Унґвар. Поруч із фігуркою аль-Ідрісі вирізьблена мапа, подібна до тієї, яку він створив майже 900 років тому.

 «Це дуже функціональний пам’ятник. За ним можна зустрітися зі своїми друзями, випити філіжанку кави або ще чогось і згадати про арабського мандрівника. Цей пам’ятник має стати ще однією туристичною родзинкою Ужгорода», – зазначив ідейний натхненник проекту Федір Шандор.

Меценатом цього проекту став ужгородський бізнесмен Арсен Мелкумян, а скульптором   був відомий митець Михайло Колодко.

«Символічно, що на місці цього пам’ятника колись стояла перша ужгородська заправка для автомобілів. Нині ж містяни матимуть змогу за цим столиком «заправитися» кавою та піти на прогулянку нашим прекрасним містом», – зазначив Михайло Колодко.

Міні-скульптурка арабського мандрівника стала ювілейною – 25 за рахунком. Раніше в Ужгороді вже з’явилися маленькі фігурки Святого Миколая, Ференца Ліста, Вояка Швейка, Енді Воргола, Закарпатського винороба, Майкла Стренка тощо.

реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-07-17 07:29 :01