Біля Генпрокуратури люди в масках Піноккіо заспівали «Шокін – брехло!»

Сьогодні, 23 вересня, у Києві біля приміщення Генеральної прокуратури громадські активісти звинуватили генпрокурора Віктора Шокіна у поширенні неправдивої інформації та нечесному підборі претендентів на посади в конкурсній комісії з обрання антикорупційного прокурора.

Про це повідомлила репортерка ZIK-Стрім Мар’яна Шеремета.

У протестній акції взяли участь представники кількох громадських організацій - «Центру протидії корупції», «Реанімаційного Пакету Реформ» і «Автомайдану». Біля входу до будівлі ГПУ вони розгорнули плакати «Шокін - пустобрех», «Стоп кандидатам-корупціонерам», «Севрука і Грищенка - на Кеслера і Шалайського». Активісти почепили собі довгі, як у казкового брехуна Піноккіо, бутафорські носи, один з учасників акції, окрім того, мав на собі  маску, яка дещо нагадувала обличчя Генерального прокурора України. Під час пікету активісти на мотив відомої пісеньки про Путіна проспівали: «Шокін – брехло!».

За словами учасників акції, Віктор Шокін делегував до конкурсної комісії з обрання антикорупційного прокурора людей із скандальним минулим, зокрема Юрія Севрука та Юрія Грищенка. Ба більше, головний правоохоронець держави доповів Президенту і громадськості, що ЄС не має претензій до делегованих ним представників, хоча це, за їхніми словами, не відповідає дійсності. Протестувальники наголосили, що рекомендовані Генпрокурором Шокіним силовики причетні до гучних корупційних скандалів і не повинні бути серед тих, хто обиратиме антикорупційного прокурора. 

«Шокін рекомендував чотирьох до комісії людей, які по самі вуха погрузли у корупції. Це неприпустимо. Незалежні експерти і активісти проти цього. Крім того, наші міжнародні партнери чітко заявили, що не підтримають кандидатів з корупційним минулим. Під час засідання Нацради реформ наш Президент, посилаючись на пана Шокіна, заявив, що у наших європейських партнерів немає жодних зауважень до цих людей. Хто з них бреше?» -- зауважив учасник протесту, експерт «РПР» Олександр Ябчанка.

Активісти вимагати від Генерального прокурора Віктора Шокіна припинити обман та замінити свою четвірку в комісії на достойніших людей. Зокрема активісти пропонують делегувати до конкурсної комісії українського журналіста-розслідувача Олексія Шалайського та директора Європейського бюро по боротьбі з шахрайством Джовані Кеслера.

«Є люди, за яких проголосував український парламент. Це гідні та чесні люди, які повинні посісти місця в конкурсній комісії. Наша вимога у тому, щоб Шокін замінив двох одіозних прокурорів на тих людей, до яких міжнародне суспільство та українці мають довіру», -- наголосила активістка «Центру протидії корупції» Тетяна Пекун.

Сюжети випуску
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-07-19 13:24 :16