Робот-пес в Чорнобилі і космічні плани України | #ZIKБезПолітики

Винаходи. Технології. Наука. Рейтинги та досягнення. Україна та світ | #ZikБезПолітики: Дивись більше →

 - Україна і Китай підписали договір строком на п’ять років про співпрацю в галузі космічних досліджень.
Про це повідомила пресслужба Державного космічного агентства України 22 жовтня за підсумками засідання Українсько-Китайської Підкомісії зі співробітництва.
Програма розрахована на 2021−2025 роки і включає 69 спільних проєктів на загальну суму контрактів більш ніж $70 млн.
Крім того, сторонами було підписано договір про створення спільної лабораторії космічної науки. Також була досягнута домовленість "зміцнювати обмін інформацією про космічну діяльність двох країн і своєчасно інформувати одна одну про стан виконання тем програми співпраці, вирішувати проблеми, що виникають в процесі реалізації програми з метою забезпечення її виконання".

 -  У Чорнобильській зоні відчуження провели випробування автономного робота Spot від Boston Dynamics. Зокрема – виміряли радіацію у пунктах локалізації та захоронення відходів "Рудий ліс", "Підлісний" та "Буряківка".
Це відбулося в рамках візиту інженерів університету Брістоля на Чорнобильську АЕС, повідомили на фейсбук-сторінці Державного агентства України з управління зоною відчуження.

-  Український соціально-культурний проєкт ARTEFACT створив першу віртуальну виставку Чорнобиля у світі, яку можна подивитися онлайн і у VR-шоломах. Її презентували на найбільшому фестивалі медіамистецтва MADATAC в Іспанії.
На виставці представлені роботи відомих українських художників, зокрема: чорнобильська серія Марії Примаченко, серія пророчих картин Івана Марчука та 3D-фоторобота Арсена Савадова. Загалом ARTEFACT залучив 100 українських митців. У віртуальний простір також увійшли роботи, створені за допомогою VR і AR технологій, лазерних та відеоінсталяцій.

космос АЕС ЧАЕС Чорнобильська АЕС робот Чорнобиль Чорнобильська зона екскурсія Україна космос Джерело: ZIK

Інші сюжети