"Лід вмирає": Про які зміни клімату дізналися після експедиції в Арктику?

"Лід вмирає": Про які зміни клімату дізналися після експедиції в Арктику?


Науковці найбільшої у світі місії, що досліджує кліматичні зміни, повернулися з Північного полюсу після збору інформації про атмосферу, океан, морський лід та екосистеми. Криголам Німецького інституту прибув до порту приписки Бремергафен у Північному морі 12 жовтня після 389 днів, проведених у дрейфі в Північному Льодовитому океані.

Керівник місії, Маркус Рекс заявив, що він та його колеги на власні очі побачили драматичні наслідки глобальних кліматичних змін на арктичних льодах.

Рекс заявив, що місія змогла проплисти через великі ділянки відкритих вод, які "іноді тягнуться до самого горизонту", підкреслюючи масштаби танення морського льоду.

На Північному полюсі вчені виявили "сильно ерозований, талий, тонкий і крихкий лід", сказав він, додавши, що якщо тенденція потепління триватиме, через кілька десятиліть "в Арктиці влітку не буде льоду".

Ще до цього повідомляли, що у 2020 році площа арктичної морської криги досягнула другої рекордно малої величини за весь час супутникових спостережень.

Тож глобальне потепління в Арктиці дослідники змогли побачити на власні очі, тепер залишається очікувати на більш детальну інформацію від них після обробки зібраних даних.

Винаходи. Технології. Наука. Рейтинги та досягнення. Україна та світ | #ZikБезПолітики: Дивись більше →

дослідження наукові дослідження експедиція криголам Океан Тихий океан Атлантичний океан Індійський океан зміна клімату клімат кліматичні зміни захист клімату Джерело: ZIK

Інші сюжети